Imperium

Behemoth`s Lair

Ciągle niepokonana mapa do H3 SoD - reaktywacja tematu

Permalink

Witam wszystkich, udało mi się przejść Limesa ;) . Na razie niestety tylko na poziomie easy, jak to autor wybitnie wyraził - dla wybitnych cieniarzy, ale i tak łatwo nie było :).Wchodząc do jaskini natknąłem sie na artykuł o "piekielnie trudnej mapie". Jako, że właśnie skończyłem Heroes V Dzikie Hordy i szukałem nowych wrażeń, postanowiłem spróbować swych sił. Nie wiedziałem, co mnie czeka ;) Mapka mega trudna, faktycznie nie dawała chwili wytchnienia. Na usprawiedliwienie mogę dodać tylko to, że był to mój pierwszy, a w zasadzie 2 kontakt (kilka dni wcześniej próbowałem swych sił na poziomie hard (hehe) z heroes 3 od 4 lat. Trzeba będzie spróbować sił z normalem, z harda na razie się wyleczyłem :D, grając wtedy w niego, a i potem widząc jak ogromne wyzwania czekają nawet na easy, wydaje mi się rzeczą niepojętą przejście tego poziomu. Dzięki Sprocket, że przypomniałeś, jak świetną gierką jest heroes 3. Jest to mój pierwszy komentarz w jaskini, ale sądzę, że zagoszczę tu na dłużej :D.

Permalink

Chwała Wojownikowi!
Mogłoby się zdawać znawcom, że przejście mapki do na najłatwiejszym poziomie trudności nie jest niczym czym możnaby się pochwalić. Tak, to prawda, ale nie w przypadku Limes. Gracze komputera trochę utrudniają, a garnizony są silne, więc jest zabawa i ściganie się z czasem.
Zachęcam wszystkich do gry na easy, tak najlepiej można poznać poznać mapę, bo samo oglądanie w edytorze to za mało.

Przy okazji jestem ciekawy jak idzie tym, którzy próbują na expercie ?
Czekam na wieści!

Permalink

Witam,
nie będę gorszy, też się zmierzę z tą mapką, ślij na [url=hellscream007@gmail.com] Będziem wdzięczny:)
Pozdrawiam


Permalink

Limes Inferior jest już w zasobach Krypty Map. Był o tym news jakiś czas temu.


Permalink

Przyszedł czas na mój pierwszy post :) . Zacząłem od 200% i mimo iż początek wydawał mi się nie realny to przejścia to jednak jest możliwość zdobycia zamku i pokonania chowańców tyle , że rezygnuje się wtedy z logistyki i rękawiczek , z atakiem +8 jest to także możliwe lecz późniejsza gra jest bardzo trudna ale wykonalna.
Przerzuciłem się więc na 160% Wziąłem najpierw logistykę i rękawiczki. Potem lizardy i pokonałem chowańce . Zabrałem tylko kapelusz i na styk 3 dnia przejąłem lewą dziuple wykupiłem tawernę i dwóch Hirków. Budowa szła gładko
dni:
3-tawerna
4-dom rady miasta
5-fort
6-gnole
7-lizardy
8-oślizgi
Przerwałem jednak grę w tym momencie z względu na to, że nie mam patcha do SoD i wciąż jadę na na 8 populacji lizrdów i na gorszych dmg i skilach. Jeżeli ktoś chce to mogę przedstawić dokładniej jak się rozwinąć aby otrzywmać taki rezultat. Zapewniam ,że jak tylko zdobędę patcha to wracam do gry i za tydzień zdam relację z potyczki

Permalink

O, co ja widzę, nowe posty się pojawiły, jak miło... Heroes wiecznie żywe :)

Mały Farciarz:
Naprawdę zostało sprawdzone, że możesz wziąć dowolny typ bonusu, pokonać Chowańców, wziąć Kapelusz i Obronę za kapeluszem, a potem zdobyć pierwszy zamek, nawet na poziomie 200%. Nie wiem w którym miejscu miałeś problem, czy w Bitwie z Chowańcami ? Trzeba zejść na sam dół planszy, tak żeby maksymalnie 3 Chowańców mogło atakować Gorgonę... może nie za pierwszym razem, ale za któymś bitwę wygrasz. A jeżeli miałeś problem w zdobyciu zamku, to recepta na to jest taka, że kupujesz 4 Ważki i z nimi bitwa jest już prosta. Jednak dalej są schody - mapa ta z założenia miała być nie do przejscia na 200%. Nawet jeżeli wytrzyma się ataki Czerwonego i Niebieskiego, to kiedy pojawią się bardziej wymagajacy przeciwnicy trzeba będzie polec.

Widziałem się jakiś czas temu z niekwestionowanym mistrzem Limesa Sigelhearwan'em. Przypominam że przeszedł on mapę na 130%. Teraz gra na 160% i z tego co mi przekazał jest bardzo ciężko, ale widzi cień szansy. Próbował już kilka razy, ale ciągle pierwsi przeciwnicy zadają zbyt duże straty, żeby można było z powodzeniem powalczyć z następnymi. Trzymam za niego kciuki!

A dosłownie dzisiaj odezwał się do mnie Dziadol (ten Dziadol z reala, który zawsze przechodził moje mapy najlepiej). Poprosił mnie o namiary na Limes, bo poczuł że nadszedł czas aby się z nią zmierzyć. Oby zapał ten nie okał się słomiany... trzymam kciuki jeszcze bardziej!!!

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 27.05.2008, Ostatnio modyfikował: Sprocket

Permalink

poproszę o mapkę na maila :)
Dammoni(at)tlen.pl

[zamiast (at) oczywiście jest @]


Permalink

Tilogour: Nie prościej z Krypty Map? W mapach do H3SoD możesz znaleźć Limes Inferior, nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem, bo jest oznaczona jako nowa.
Pozdrawiam, Robal


Permalink

Hej człowieki i nieludzie!
Na stronie o podanym niżej adresie:
http://www.heroes3.eu/forum/viewtopic.php?p=15896#15896
trzech delikwentów o wiele mówiących nickach redgreen, lol772 i paweł
tak Limes Inferior oceniają. Cytuję:

-Tutaj nie ma za bardzo co komentować. Najebane surowców i potworów, wszystko kwadratowe. 1/10 nic ciekawego i orginalnego.
-Mapa za trudna.Brak dróg.Zrobiona na "Odwal się"w góra 20 minut.6/10
-Nie uważasz że to tylko naciśnięcie Kilku przycisków.Na pewno chcesz przyjąć zakład? (sugerują chyba, że to losowa)
i jeszcze jeden kwiatek
-Mogę zrobić lepszą w minutę.

Proszę Was interweniujcie tam w tej sprawie, bo ja wymiękam.
Sprocket!
Proszę Cię napisz, ile zajęło Ci robienie tej mapy.

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 6.08.2008, Ostatnio modyfikował: Sulia

Permalink

Jako stały lokator forum Akademii Wojny podpisuje się obiema rękawiczkami pod postem usera Morhada.

Samemu na poważnie za tę mapę się nie zabieram, choć mam ją na kompie. Jestem raczej Herosowym noobem, grającym dla czystej rekreacji i wiem, że bym sobie nie poradził. Ale już sama lektura tego tematu uzmysławia mi, że mam do czynienia z prawdziwym wyzwaniem. Swoją drogą fascynującym zajęciem jest czytanie na temat zmagań poszczególnych graczy z "Limesem" :)

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 6.08.2008, Ostatnio modyfikował: Atos