Imperium

Behemoth`s Lair

Spis mieszkańców Jaskini

Permalink
Czy ktoś jeszcze nad czymkolwiek panuje? Wchodzę do sekcji "Mieszkańcy" i gały same wychodzą na wierzch. Na pewno ponad 90% tych osób, które stworzyło swoje profile, zapomniało o JB. Uważam, że ktoś powinien dokładnie przejrzeć i wyczyścić te "martwe elementy" raz na zawsze, bo tylko blokują nazwy dla tych, którzy chcieliby naprawdę skorzystać z dobrodziejstw JB, a nie chcą siedzieć godzinami i tracić czas na wymyślanie coraz dziwniejszych nicków.
Permalink
No nie wiem, byc moze czytaja forum ,ale sie nie wypowiadaja?
Ja zagladam codziennie, a to chyba moj pierwszy post od polroku :P
Permalink
Tego typu akcję, tak zwaną "zamieć" przeprowadzano w Jaskini już kilka razy, może przyjdzie czas na kolejną. Niestety, to robota na kilka dni, selekcję może przeprowadzić automat, ale wypada ręcznie przejrzeć kandydatów do usunięcia, żeby nie wyszło coś głupiego w stylu automatu proponującego usunięcie konta Imperatora - autentyk sprzed kilku lat, gdy Behemoth nie logował się przez dłuższy czas i go zaliczyło do nieaktywnych...
Permalink

Caar Xoffek

...wyczyścić te "martwe elementy" raz na zawsze, bo tylko blokują nazwy...


To ja tylko dodam, że w tym temacie "zamieć" nic nie zmieni - w momencie rejestracji użytkownika jego nick jest rezerwowany - na zawsze (a gdy ma nick wieloczłonowy - każdy z członów zastrzegany jest z osobna).

I tak jak Enleth powiedział - czystki należałoby zrobić częściowo ręcznie, poprawiając automat,
bo coś mi się wydaje, że "do odstrzału" wytypowane byłyby konta jOjA, czy Ixcesala ;),
a są to osoby bardzo zasłużone dla Jaskini.

Pozdrawiam

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 18.01.2008, Ostatnio modyfikował: MiB

Permalink
A czy nie dałoby się ręcznie usunąć takich nazw użytkowników z bazy? Usunięcie użytkowników, którzy nie napisali ani jednego posta jednak się przyda (nie będzie zaśmiecało grupy "Mieszkańcy").
Permalink

Ghulk

A czy nie dałoby się ręcznie usunąć takich nazw użytkowników z bazy?


Czytaj Waść za zrozumieniem:

Enleth

Tego typu akcję, tak zwaną "zamieć" przeprowadzano w Jaskini już kilka razy, może przyjdzie czas na kolejną. Niestety, to robota na kilka dni, selekcję może przeprowadzić automat, ale wypada ręcznie przejrzeć kandydatów do usunięcia...Pozdrawiam
Permalink

Ghulk

A czy nie dałoby się ręcznie usunąć takich nazw użytkowników z bazy? Usunięcie użytkowników, którzy nie napisali ani jednego posta jednak się przyda (nie będzie zaśmiecało grupy "Mieszkańcy").Właśnie o to i przede wszystkim mi chodziło, żeby tych, co nie napisali ani jednego posta usunąć raz na zawsze!

W dugiej kolejności trzeba by się zająć tymi osobami, które mają znikomą liczbę postów od dnia założenia profilu. Otóż powinno im się powysyłać przypomnienia o tym, że są zarejestrowane i są proszone o aktywne uczestnictwo w JB. Dałoby się im do 30 dni od daty wysłania takich przypomnień. Jeśli nic u nich się nie zmieni, to "adios profilos".

PS. Znikoma ilość postów to wg. mnie to zakres od 1 do 15 postów.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 18.01.2008, Ostatnio modyfikował: Caar Xoffek

Permalink

Ghulk

W dugiej kolejności trzeba by się zająć tymi osobami, które mają znikomą liczbę postów od dnia założenia profilu. Otóż powinno im się powysyłać przypomnienia o tym, że są zarejestrowane i są proszone o aktywne uczestnictwo w JB.Ilość postów nie jest i nigdy nie będzie równomierna z uczestnictwem. Ktoś może zajmować się częścią graficzną, czy czymkolwiek innym od strony nadzoru i co wtedy? Jest aktywny, jest bardziej przydatny niż Twa osoba w tym momencie, bo robi coś korzystnego dla Jaskini mimo, że przez większość czasów dla zwykłych userów może wydawać się duchem albo w ogóle nie istnieć.

Liczba postów to nie wszystko.
Permalink

Osobiście uważam, że pomysł "zamieci" jest niewątpliwie dobrym pomysłem. Problematyczne byłoby jednak, czyje konta należy usunąć oraz kto ma się tym zająć. Jeżeli selekcja automatyczna odpada, to pozostaje ręczna...

Moim zdaniem, jeśli w ogóle dojdzie do czegoś takiego, to należy wziąć przede wszystkim pod uwagę: Rangę oraz zasługi dla Jaskini względem mieszkańców ze starszą rejestracją(np. Barda WWalkera), a datę ostatniej rejestracji, jakość postów i ewentualnie - ilość.

Kolejną problematyczną sprawą byłoby to, kto mógłby być wyselekcjonowany do takiego zadania. Wg mnie powinien to być ktoś, kto posiada spory staż w Jaskini (np. Arcymag Enleth). Oczywiście nie kwestionuje kompetencji Pretorii czy młodszych Administratorów, ale przez pomyłkę mogą oni wykreślić jakiegoś bardziej wartościowego mieszkańca (np. Arbitra Raja - Niektórzy mogą wziąć 20 parę postów za kiepskie podsumowanie kariery w Jaskini)...

Ekhem... Takie jest moje zdanie, nie mniej to tylko sugestia.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 2.11.2008, Ostatnio modyfikował: Sulia

Permalink

Cóż to za poroniony pomysł, żeby usuwać osoby z małą liczbą postów. Po pierwsze osoby te mogą być zasłużone dla JB w inny sposób, jak już to MiB bodaj powiedział. Po drugie wywalenie osoby nawet z 5 postami, może wprowadzić lekki bałagan w niektórych tematach, bo znikną ich wypowiedzi, które miały np. jakiś wpływ na prowadzoną dyskusję. Poza tym jest jeszcze coś takiego jak "czasowa niemożliwość "życia" w sieci". Chodzi mi o to, że różne są koleje losu, nie każdy zawsze może ponownie być w Imperium (z różnych względów). Dlatego należy to uszanować, bo osoba taka może chcieć wrócić np. po kilkunastu miesiącach (lub dłużej) i jak się poczuje, gdy zobaczy, że jego profil przestał istnieć? Ja bym się poczuł urażony, jeśli (mając na koncie już jakieś posty) ktoś by mnie usunął...

Dlatego jak dla mnie czystki powinny dotknąć TYLKO tych, którzy nie napisali ANI jednego postu w ogóle. Czyli osoby, które cośkolwiek napisały np. na starych forach Imperium powinny zostać chociaż w ten sposób "uhonorowane". To jest moje zdanie na ten temat.

Pozdrawiam.


Permalink

A ja dodam od siebie, że pewne osoby znacznie częściej bywają w Osadzie np niż na forum, więc ilość postów nie może być żadnym kryterium. Co najwyżej data ostatniego logowania, z przypomnieniem na maila o uczestnictwie aktywnym. A czas jaki daje się osobie na ponowne zalogowanie, to minimum kilka miesięcy.


Permalink

W Jaskini jest już ponad 5000 zarejestrowanych. Z tego - ilu jest aktywnych, ilu zasłużonych (ze starego forum i nowego), ilu odwiedza częściej Osadę od Forum, itp. itd.? - powiedzmy mamy 1000 osób (to tylko przykład) to pozostałe 4000 nic nie robi?

A nawet gdyby, to komu chce się poświęcać swój cenny czas na to katalogowanie, może założyciel tematu?
Ludzie nie tylko pracują, ale i odpoczywać chcą i cieszyć się życiem, a syzyfowa prace oddajmy Syzyfowi - niech się meczy :)


Permalink

Zgadzam się z przedmówcami. Projekt wyrzucania niektórych użytkowników uważam za nietrafiony. Pomijając już wcześniej podane argumenty trudne byłoby ustalenie od ilu postów należy kasować itd.
Chociaż skasować możnaby tych userów, którzy zalogowali się ponad rok temu i nie napisali ni posta, a ostatni raz logowali się przy rejestracji. Trudno mówić w ich przypadku o utracie pozycji w JB, czy czegoś w tym stylu.


Permalink

Z czystej ciekawości - co was bolą nieaktywni użytkownicy?
Zawsze mnie dziwiło, że zwykli userzy forum mają zwykle największe problemy z nieaktywnymi kontami. Miejsca w bazie nie zabraknie, nie bójcie się.
Blokowanie nazw? Bez żartów. Wystarczy zmienić literę lub po prostu wymyślić oryginalny nick. Nie jesteśmy serwisem typu last.fm, gdzie są zajęte już wszystkie możliwe warianty "popularnych" nicków.


Permalink

Tarnum

Blokowanie nazw?

I tak by pozostało- w JB istnieje całkowicie osobna baza-słownik zarejestrowanych nicków (co z resztą już pisałem w tym temacie).

Jaszczurzy Golem

Wg mnie powinien to być ktoś, kto posiada spory staż w Jaskini (np. Arcymag Enleth). Oczywiście nie kwestionuje kompetencji Pretorii czy młodszych Administratorów...

Strzelasz Waść na oślep bez celowania- akurat En jest najmłodszy stażem z całej Administracji ;P

Z tą zamiecią to jest tak, że z pewnością żadne konta nie zostaną usunięte definitywnie- a już na pewno nie takie, które mają posty lub komentarze (coby nie robić zamieszania na forum).

Ale kiedy i czy w ogóle- zobaczymy.

Pozdrawiam


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 3.11.2008, Ostatnio modyfikował: MiB

Permalink

Ojejku! Nie byłem aktywny na forum przez dłuższy czas, ale chyba zacznę, bo jescze mnie skasują, czy takie tam ;) (Pomysł z kasowaniem kont zdecydowanie, moim zdaniem, nie trafiony)

Permalink

Może jeszcze ja wypowiem się na ten temat. Jak dla mnie pomysł nie jest zły ale musiałaby to być selekcja bardzo dokładna i bardzo powolna. Byłoby trzeba długo analizować wszelkie aspekty istnienia danego użytkownika. Tak jak ktoś wspomniał mógłby powstać niemały zamęt w jaskini. Z pewnością wszystkim tym nie mogłaby się zajmować jedna osoba, ani dwie, ani trzy i mniemam że i dziesięć by nie wystarczyło. Poza tym mniemam iż podczas takiej selekcji okazałoby się że profili można by usunąć ze względu na owe "wprowadzanie zamieszania". Dobry jest pomysł z wysyłaniem powiadomień do nieaktywnych użytkowników. Absolutnie trzeba się wystrzegać załatwienia sprawy przez maszynę bo to by była katastrofa.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 9.11.2008, Ostatnio modyfikował: Sulia

Permalink

Tego typu akcje były już przeprowadzane, o czym zresztą już kiedyś wspomniałem, więc odpowiednie osoby naprawdę doskonale wiedzą, jak do tego podejść i na co uważać. Bałbym się wręcz, czy Pretoria nie obrazi się za posądzanie ich o taką niekompetencję, jaką sugerujecie - przecież oczywiste jest, że trzeba pewnych spraw dopilnować podczas kasowania nieaktywnych kont, żeby nie usunąć za dużo...

Dziękuję natomiast za przypomnienie, że trzeba w końcu te porządki zrobić.


Permalink

Sanctum

Ojejku! Nie byłem aktywny na forum przez dłuższy czas, ale chyba zacznę, bo jescze mnie skasują, czy takie tam ;) (Pomysł z kasowaniem kont zdecydowanie, moim zdaniem, nie trafiony)

Tobie chyba Sanctum nie grozi skasowanie konta. Co innego takim użytkownikom, którzy w JB się jedynie zarejestrowali. Zajęli mi nick (i podejrzewam, że nie tylko mi)!


Permalink

Właśnie przeglądałem spis mieszkańców JB i miałem zamiar utworzyć właśnie taki temat :)

Widze jednak, że zostałem uprzedzony :P Jak dla mnie na wstęp można odstrzelić użytkowników, którzy od dnia rejestracji nie logowali się ani razu, a co za tym idzie nie mają ani jednego posta itp.... jeżeli to by zostało zrobione to można by pomyśleć o czymś więcej, ale jak na razie to by w zupełności na start wystarczyło :)

Jeżeli jest opcja ręcznego usuwania kont to jeżeli nie ma chętnych do tej roboty to chętnie zgłaszam mą skromną osobę :) Na razie robię z kryptą, potem archiwa areny odkopuję....

Sądzę, że do tego czasu tematyka dojrzeje bo jak widze to jeszcze roczek nie stuknął od rozpoczęcia dyskusji...