Imperium

Behemoth`s Lair

PAH3, sezon 3

Bedziesz brał udział w turnieju?

  • Tak
  • Nie - ta opcje jest bo musi być, zaznaczenie jej będę uważał za objaw zidiocenia :P
Permalink

wynik także już są... chyba Radclif wygra turniej bez żądnego problemu ;)

Jednocześnie chciałbym przypomnieć ze za dwa tygodnie mija termin i zwykłej 3, i dużej 1


Permalink

Szkoda, że niektórzy sobie odpuścili - Łatwo można było dostać pkty. Ja staram się robić w miarę szybko, choć nie mam tyle czasu, by kombinować :)

No i gratuluję zwycięzcy ;)

Permalink

Ciekawa sytuacja byla na tej mapie. Przebijalem sie Deemerem z deszczem meteorow, a potem uzylem tez Zydara do zdobycia zamku i twierdzy. Probowalem nauczyc Zydara czaru ''deszcz meteorow'' bo bylo dostepne drzewko z umiejetnoscia ''nauka czarow'', ale zajelo mi to zbyt wiele czasu. Ciekawi mnie czy ktos poszedl tym torem.
Ja 7 dnia pokonalem mantikory i po przekatnej uderzylem na bagno, werbujac po drodze Sandro z 10-cioma czarodziejami. Zydarem ruszylem na zamek a pozniej zdobylem nim twierdze. Moglem lepiej ustawic lancuszek z bohaterow pomocniczych, by nimi wykonczyc twierdze ale braklo mi czasu, niestety.
Na tej mapce podobnie jak i na poprzedniej nie bylo koniecznosci rozbudowy zamku. Za cala uzbierana kase kupowalem Nomadow, Strzelcow i Ogniste ptaki.

Mapki jak narazie sa przemyslanie dobrane, tak aby wykorzystywac pomyslowosc w grze.
Dzieki ci za to Eru.


Permalink

Moja taktyka polegała na zajęciu podziemnych lochów i rozdzieleniu bohaterów na trzy kierunki. 7 dnia Deemerem byłem na pustyni, potem zająłem nim lochy i poszedłem zająć twierdzę. W lochach wybudowałem 4 poziom gildii magów. Drugi bohater z ognistymi ptakami i armageddonem przez kawalerię zajął ludzki zamek. Tym co zebrałem na pustyni nomadami, strzelcami, mumiami, dżinami trzeci i czwarty bohater uderzyli na bagno. Wyszło 21 dni.
Szkoda tylko, że uczestników ubywa – pewnie z braku czasu, sam mam niewiele ale mapki staram się jakoś robić, może nie tak genialnie jak zwycięzca.


Permalink

Nie wiem co tak długo robiliście na tej pustyni, skoro już 7 dnia tam byliście:-) Ja też 7 dnia się na niej znalazłem i od razu uwolniłem Sandro, którym uzbierawszy przy pomocy giermka (Kyrre) jeszcze nomadów i strzelców zaatakowałem Cytadelę 13 dnia (Sandro od razu dostaje znajdywanie drogi). Shakti wziąłem Tarczę Lwiej Odwagi z podziemi i za pomocą nomadów i paru strzelców zająłem Zamek (przeciwnik otworzył mi drogę pokonując czempionów, także mogłem zająć Zamek już 15 dnia po drodze pokonując najsilniejszego z Zielonych). W tym czasie Deemer, Zydar i jeszcze jeden zbierali kasę, tak żeby wybudować gorgony i hydry w Cytadeli do końca 2 tygodnia. 15 dnia wykupione wojsko z Cytadeli za pomocą Kyrre i jeszcze tam kogoś przekazałem do Sandra, który był ustawiony przy ifrytach broniących drogi do Twierdzy i miał już Buty Przyspieszenia, które leżały przy Cytadeli. 15 dnia pokonałem za pomocą Sandro ifryty i zostawiłem mu strzelców, ważki, nomadów i czarodziejów, a ocalałe hydry i gorgony przekazałem do innego bohatera, którym 16 dnia pokonałem główne siły pomarańczowego. Sandro natomiast ruszyłem na twierdzę po drodze zabierając Rękawice i kasując powolnych nomadów. Za pomocą Kyrre 16 dnia mając dokupione ważki pokonałem skauta niebieskiego, a Sandro pokonałem drugiego głównego bohatera niebieskiego i dosłownie wykorzystując ostatni punkt ruchu zająłem Twierdzę. Za pomocą Shatki 16 dnia natomiast pokonałem niedobitki zielonego.
Chociaż narazie nieźle mi idzie, to do wygrania turnieju jeszcze długa droga:-)
Czy ktoś wygrał dużą mapę autowalką? Sam wygrywam ostatnią walkę bez problemu, a autowalką zawsze przegram.

Permalink

Mobilnosc kroluje!
Mi sie w tawernie trafiali magowie, ale z tym Sandro to mnie Radclif zaskoczyles.
Gratki.


Permalink

Niby rozmawiałem już z sędzią, ale chce potwierdzić

Koniecznie musi być autowalka? ;/

Nie można opisać co się robi + ss'y?:)

Permalink

ej tej, a regulamin to czytał? :>


Permalink

Pytam tylko z ciekawosci czy na duzej_1 200% pomaranczowy zajmuje Wam zamek o ktory toczy sie bitwa, czy tylko mi sie tak staje?


Permalink

Hahaha nie no mi nie zabiera ;]

A zdradzisz, po jakim czasie Ci zabrał ten zamek?:>

Permalink

Radclif

Czy ktoś wygrał dużą mapę autowalką? Sam wygrywam ostatnią walkę bez problemu, a autowalką zawsze przegram.

Tak, da się wygrać autowalką. Może tylko zajmuje to kilka czy kilkanaście dni więcej.


Permalink

No wlasnie moze lepiej byloby gdyby wszysycy podawali orientacyjnie w ile dni przechodza dana mape. Wtedy bylalby wieksza rywalizacja bo ludzie dazyliby do pobicia najlepszego wyniku. Teraz osobiscie sprowadza sie to dla mnie tylko do zagrania raz mapki ewentualnie 2 razy i wyslaniu save. Nie chce mi sie walczyc z samym soba. Co z tego ze ktos ukoncyz gre w 10 dni a ktos w 60 dni. Jesli wiedizalbym orientacyjnie w ile dni inni przechodza to moze dazylbym do polepszenia swego wyniku :)

Moze zatem bedziemy podawac w ile dni pzrechodzimy dana mapke?


Permalink

To sam podaj :)

Ja nie zamierzam swoich zdradzać, bo i po co.
Sam każdy wie najlepiej, czy jest w stanie wynik poprawić, lub czy ma na to czas.


Permalink

Ehh u mnie jest to czas =/

Looknąłem 3 minuty mapkę i nie zaczne jej robić aż do soboty popułudniu =/

;) Ale mapka zrobiona równie fajnie jak poprzednie - na myślenie

Permalink

Nikt jak widze nie kwapi sie ze zdradzeniem swojego wyniku, hehehe...
Nie ma sie co dziwowac, wkoncu to turniej jest i nie chodzi tutaj jedynie o dobra zabawe, ale tez o rywalizacje na serio. Zreszta ja tam lubie czasem dzonawac szoku gdy sprawdzam wyniki.

Duza mape udalo mi sie skonczyc, tylko czas mi wyszedl gorszy niz planowalem.

A pytanie Radclifa o autowalke ma jakis haczyk, wiec sie nie wypowiem ;)


Permalink

Z uwagi na wynik nie opłaca się czekać, aby uzbierać taką armię, by walkę finałową z dużej mapy wygrać autowalką. Mam więc pytanie do Arbitra. Jak dokładny musi być opis walki finałowej z dużej mapy?
Jest tu pewien problem, bo walka ta może mieć różny przebieg w zależności od tego jaki czar rzuci wrogi czarodziej, czy dżin, lub na jaką naszą jednostkę padnie strach od smoka.

P.S. Jarus, z tym podawaniem wyników to niezły żart. Trzeba liczyć na siebie i grać bez podpowiedzi, bo zdradzenie wyniku to jest ogromna podpowiedź.

Permalink

Wydaję mi się, że większość robiła tym samym sposobem, więc po prostu zrób z 3 ss'y DO "nużącego" momentu walki no i potem 2 z "cierpienia palca u Sędziego" :P

Mi się jak zwykle nie chciało śrubować ;)

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 15.10.2007, Ostatnio modyfikował: Emil

Permalink

@Radlicf
Umiem grać w h3(choć wyżej jak 130% to mapki nie przeszedłem), i głupi nie jestem, więc generalnie nie musi być to wszystko krok po kroku - ale o zastosowaniu jakiejś specjalnej taktyki, typu zastawienie bramy zamku i rzucenie do środka berserka wypadałoby mnie poinformować ;)


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 16.10.2007, Ostatnio modyfikował: Eru

Permalink

Dzięki za wyjaśnienie. Tak właśnie myślałem, ale wolałem się po prostu upewnić.

Permalink

Wczoraj wysłałem dużą mapkę ;)
Trochę się namęczyłem z ostatnią walką żeby znaleźć uniwersalny sposób. Ogónie wydaje mi się że pierwsze miejsca nie powinny zbytnio różnić się ilością dni.

Z mojego wyniku nie jestem zbyt zadowolony - spokojnie można urwać 3-7 dni - gdyż atakowałem 7 dnia tygodnia. Niemniej jednak liczę na pierwszą dziesiątkę :p Nie mam zbyt wiele czasu - pewnie jak wiekszość z was - ale postaram się jeszcze urwać ten tydzień.