Imperium

Behemoth`s Lair

Plemiona

Permalink

Co do plemion nie mam żadnej wypowiedzi bo nie są zbyt fascynujące. Rozbudowujesz sobie wioskę i jakiś głupek atakuje Ci wioskę. Nekturzy twierdzą że o to chodzi, ale to niszczy klimat gry.


Permalink

Hehe o to chodzi w tego typu grach, jak ktoś lubi sim city to nie plemiona, travian, ogame itd.Wiesz nie ma sentymentu, na to są sojusze itp. by razem komuś się przeciwstawiać, dobry kolektyw robi cuda, a stawiacze domków są farmami zawsze. Startuje jakiś serwer to wtedy zaczynaj grę, a nie po pół roku, kiedy wkoło już rozbudowani


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 17.05.2009, Ostatnio modyfikował: Takeda

Permalink

W "Plemiona" nie grałem, i chyba nie zagram;p
Ale z tego co słyszałem istnieją tam konta mające po kilkadziesiąt osad, co już jest grubym przegięciem. Mówię w oparciu o doświadczenia z traviana;p

Sim city też można grać, ale trzeba umieć przestać w odpowiednim momencie;)
Ale ogólnie takie gry to strata czasu... Oferują fajną rozgrywkę(o ile sojusz jest zgrany), ale po pewnym czasie nie można robić nic poza pilnowaniem osad i wojsk...


Permalink

Tak, to prawda. Jeden z moich znajomych, który zajmuje 3 miejsce na 16 świecie posiada ok.70 wiosek.


Permalink

Na strach światach są gracze którzy6 mają kilkaset wiosek - to jest dopiero przegięcie:P

Permalink

Przecież to bez sensu, muszą poświęcić cały dzień, żeby na każdej wiosce zrobić jakąś akcję.


Permalink

Icarium

Ale z tego co słyszałem istnieją tam konta mające po kilkadziesiąt osad, co już jest grubym przegięciem. Mówię w oparciu o doświadczenia z traviana;p

Sim city też można grać, ale trzeba umieć przestać w odpowiednim momencie;)
Ale ogólnie takie gry to strata czasu... Oferują fajną rozgrywkę(o ile sojusz jest zgrany), ale po pewnym czasie nie można robić nic poza pilnowaniem osad i wojsk...

Oj nie do końca się zgodzę, co prawda w Plemiona grałem tylko równiutkie 20 dni, ale po przesiadce z traviana nie podobały mi się tamtejsze rozwiązania, w dodatku jeździłem po całej okolicy bo sami stawiacze domków to i nuda niezmierna.

W travianie gościłem na różnych serwerach, dłużej lub krócej (travian ma swój koniec za co duży plus) min. jedyna jak na razie edycja s12 (13 miesięcy grania i 20 osad). Cała zabawa polega na nocnym stawianiu deffa czy klinów, katasowaniu wrogich graczy, albo też dla czystej rozrywki niedochodowych farm. Te spekulacje, wróci wojsko czy nie, osadka zniknie czy zabraknie trochę, a potem chwalenie się raportami ;), a przy dobrym układzie i wyczyszczeniu okolicy wróg jest najbliżej o 20 lub więcej godzin od moich włości.

Dzięki travianowi poznałem fajna ekipę ludzi z częścią z nich robimy co jakiś czas realowe zloty, są rzeczy co prawda , które denerwują w takich grach, ale nie żałuję, żadnej nieprzespanej nocy, wiadra monet i masy czasu jaki poświęciłem grze za to zapłaci się karta ;), poznani ludzie, rzecz bezcenna.


Permalink

Temat dla mnie na czasie, bo właśnie staram się opanować świat w plemionach ;).

Gram w tą grę pierwszy raz. Zacząłem w grudniu na 25 świecie, i przez pierwsze dwa tygodnie praktycznie niewiele robiłem ze swoją wioską. Stałem się przez to farmą swoich sąsiadów. Szybko przekonałem się że to nie jest gra dla Bobów Budowniczych - jak ja ich nazywam.
Wtedy zaciekawiło mnie, czy mógłbym się jeszcze wybronić z tej sytuacji.
To sprawiło że gra mnie wciągnęła i po jakimś czasie już nikt nie śmiał się do mojej wioski zbliżać. Po jakimś czasie jak już przywłaszczyłem sobie włości sąsiadów, przyjęto mnie do mocnego plemienia. Wtedy ukazały się moim oczom inne aspekty gry, takie jak koordynacja ataku i obrony wielu graczy, polityka i przede wszystkim dyplomacja.
Przekonałem się że sprawny dyplomata może uzyskać więcej dla plemienia niż niejedna armia.
Takiego właśnie człowieka właśnie mamy u siebie, psychologa z reala.

Mój nick w grze - Barahlo
Plemię - GanG Górala (GGG), aktualnie top 13 na świecie 25.
Wioski - 45
Pkt - 460.000
Dla ciekawostki podam, że najlepszy gracz w moim plemieniu ma 162 wioski i 1.400.000 pkt.

@Takeda jaki nick miałeś w Travianie?
Mój sojusznik też w to grał. Nigdy nie wiadomo, świat jest mały :)


Permalink

Plemiona???? Hmm...gdzieś słyszałem o tej grze. Jeśli chodzi o gry przez przeglądarkę www, to ja gram w "Lords of War and Money".


Permalink

Gwyn, a jaki mogłem mieć, na s12 oczywiście że Takeda, obecnie na s3 w travianie też mam mój nick, inne serwery gdzie bawiłem krótko to miewałem inne, ale kto takie epizody pamięta


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 19.05.2009, Ostatnio modyfikował: Takeda

Permalink

Undertakerka

E, jeśli ktoś zana moje konto,powiedzcie.

Nie wiem czy tyle PKT miał ktoś wogóle na tym świecie 16.
Pozdrawiam.:)


Permalink

Ja aktualnie gram na 33, grałem na 28, ale niestety przejęli mi moją wspaniałą, ukochaną wioskę...


Permalink

Hmm, dawno mnie tu nie było...

Ja też gram na 33 świecie, mam na razie powyżej 1k. Staram się jak mogęi jestem w niezłym plemieniu:D

Permalink

Undertakerka jeśli ktoś Ci konto ukradł to jak myślisz, że Ci odda pomyśl.
Pozdrawiam.


Permalink

Grałem, lecz przegrałem, więc w rezultacie niewiele zagrałem :p

Ja gram za to w Furlandię (www.furlandia.pl). Gra trochę podobna do plemion, aczkolwiek wg mnie bardziej wciągająca. Nawet śmieci w wioskach można zbierać :)

Permalink

Moja przygoda z tą grą zaczeła sie jakieś trzy dni temu,więc lepiej nie będę chwalił się swoimi punktami bo mam ich niewiele :( .Gra zapowiada sie interesująco chociaż pewnie niewiele zdziałam ale zawsze jest to jakieś wyzwanie.Swiat 33 sobie wybrałem,nick w grze Raganork.Obiecuje naskrobać coś jeszcze o tej grze jak tylko uda mi się przetrwać w niej dłużej:)

Permalink

Niedawno zacząłem grać w "Plemiona". Moja wioska zwie się Kutno i znajduje na siódmym kontynencie. Należę do plemienia Nazguls Lair, jest to akademia plemienia BURZA. Zapraszam chętnych do zapisania się. :)