Imperium

Behemoth`s Lair

Seria Warcraft

Permalink
Przepraszam za OT, ale - Dagon, mógłbyś podać źródło tej radosnej informacji, iz do dziś Heroes III jest najpopularniejszą grą w Polsce? Powiem szczerze, obstawiałbym już prędzej na Counter Strike'a... A jednak... :)
Permalink
@Hellscream
W poprzedniej wypowiedzi napisałeś

Hellscream

jeśli nie wychodzi z tej walki zwycięsko, to przynajmniej upada ostatni.


Ja po prostu napisałem że nie zwycięża - nie w Polsce.
Ale zresztą! Znadzie się setka ludzi którzy powiedzą że Warcraft i Heroes są denne i tylko Tibia się liczy... Po prostu o gustach się nie rozmiawia :)

@Crux - offtop ;p
Counter Strike jest najpopularniejszy na świecie. W Polsce rządzi h3
1. około roku(albo dwóch) temu szanowana gazeta(CD-Action) wydała plebiscyt na "grę dzisięciolecia" - wygrali herosi
2. dwa niezależne programy telewizyjne o grach (Nocny gracz, Gram.tv) podały taką informację przy okazji recenzji h5 HoF
3. H5 do niedawna dzierżyła rekord "otwarcia"(Wiedźmin pobił ten wynik) w Polsce. Czyli największą liczbę sprzedanych egzemplaży w przecięgu pierwszych 3miesięcy od premiery. A jako że w założeniu h5 miała być następczynią trójki wnioskuje że to spowowodowało taki wynik.

Trzci punkt może wydawać się naciągany - ale trochę logiki to on ma.

Liczba modyfikacji: 8, Ostatnio modyfikowany: 5.03.2008, Ostatnio modyfikował: Dagon

Permalink
Warcraft 3 jest dobry, ale nie lepszy od Heroes 3
Permalink

No. W końcu ktoś mądry odblokował topic o Warcrafcie:)

Co do mojej opinii o Warcrafcie - świetny RTS. Jeden z najlepszych.
Coby dłużej było:

Warcraft: Orcs and Humans - nie miałem styczności
Warcraft II: Battle.net Edition (brzmi to krócej niż Tides of Darkness i Beyond The Dark Portal) - światna gra. IMHO ciut gorsza od następczyni. Mniejsza różnorodność, brak bohaterów "levelujących"...ale ciekawsza fabuła, trolle leśne i ogry w Hordzie:)
Warcraft III: Reign of Chaos - ah....Gra legenda. Boskie filmiki. Świetna fabuła i grywalność. Wyśmienity Battle.net. I...po prostu boski, idealny itp. Edytor.

Śmiech mnie bierze jak patrzę na "mody" do Heroes V. Przekolorowana jednostka, inne statystyki, inne specjale. No ja nie mogę. W czasie 5-10 minut można było zrobić jednostkę "od modelu". Powiększenie/pomniejszenie, zmiana kolorów, zmiana statystyk, zmiana nazwy, stworzenie nowych zdolności specjalnych, nowych ulepszeń itp. Nikt tego modem nie nazywa, bo najdłużej trwająca czynność to...czekanie, ąz komputer skończy myśleć nad niektórymi zmianami (zmiana rasy, nazwy, ikony itp.). Własnych modeli czy ikonek nie tworzyłem, ale podobno jest to bardzo proste.

Zwracam się tutaj z pytaniem - czy wie ktoś, jak zwiększyć poprzeczkę lvl na danej mapie. Żeby zamiast maksymalnego 10 poziomu można było zdobyć np. 18 (jak w Footman Frenzy)?
Pozdrawiam


Permalink

Oj tak, to było świetne. Brało się pierwszą z brzegu mapę i przekształcało Przymierze w Elfland, Orków w Nagi... Genialna rzecz

Jak zmienić maksymalny poziom bohatera?
Zaawansowane->Stałe Gry->Maksymalny poziom Bohatera (tu radzę 'M' nacisnąć bo ilość rzeczy, które możemy wymienić jest zastraszająca.)

To podobne pytanie... Jak można zmniejszyć ilość doświadczenia jakie otrzymują bohaterowie.


Permalink

Warcraft 3 to najlepszy RTS w jakiego grałem w 2 grałem niewiele i to kilka lat temu, a w 1 wcale. Teraz gram w WoW głównie dla świata i klimatu co według mnie jest najmocniejszą stroną Warcrafta. Oprócz tego w 3 podobał mi się edytor i multiplayer.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 11.09.2008, Ostatnio modyfikował: Kanther

Permalink

Warcraft...Super gra!!!
Pamiętam jak w trójeczkę pocinałem,o tak! Warcraft to jedna z najlepszych gier!

Permalink

W Warcrafta 3 grałem zwaliły mnie z nóg mroczne elfy-super jednostki i budynki. dodatek świetny wogóle daje mu 10/10


Permalink

Nocne Elfy...wyrażeniem Mroczne kalasz oblicze Cenariusa:)]


Permalink

Na początku zacząłem grać w Warcrafta 3. Warcraft 3 był, jest i będzie jedną z najlepszych gier w jakie grałem. Później ściągnąłem z neta Warcraft 2. Było fajne, ale szkoda, że nie ma Nocnych Elfów i Nieumarłych. W Warcrafta 1 grałem niedawno. Jest dość dobrą grą na swój wiek. W World of Warcraft grałem z około 2 miesięcy. Teraz czekam na Warcraft 4.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 9.01.2009, Ostatnio modyfikował: Nebirios

Permalink

nie mo tak jak porównać RTS do strategi turowej....

To może porównamy Wiedźmina z Doomem 3?

Co do kampanii... nie uważacie, że kampania nocnych elfów w RoC jest strasznie nudna? Już orki zalatywały stęchlizną ale przy elfach to mi się grać odechciewa.

Jaką rasą najchętniej gracie na battle.net? Ja orkami :P Ale dobry w te klocki nie jestem.

A co do mojego poprzedniego tematu, to opcja szukaj na serio mi nie działała =.=

Permalink

hciłbym żebe był nowy warcraft wprawa na koniec świata
chciałbym żeby były takie cywilizacje mroczne elfy , wysokie elfy, ludzie, orki ,nieumarli
i widma

Permalink

"Hcić" każdy może. A ja właśnie zagrywam się w Warcrafta 2. Wspaniała gra.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 26.06.2009, Ostatnio modyfikował: Leonidasuss

Permalink

Nebirios

Na początku zacząłem grać w Warcrafta 3. Warcraft 3 był, jest i będzie jedną z najlepszych gier w jakie grałem. Później ściągnąłem z neta Warcraft 2. Było fajne, ale szkoda, że nie ma Nocnych Elfów i Nieumarłych. W Warcrafta 1 grałem niedawno. Jest dość dobrą grą na swój wiek. W World of Warcraft grałem z około 2 miesięcy. Teraz czekam na Warcraft 4.

Ehh, żeby to...Ale chyba każdy szanujący się gracz Blizza i W3 wie, że po w3 jest WoW...Smutna prawda.

W Warcrafta 1,2 nie grałem, więc się nie wypowiadam...
Ale co do W3 mam akurat bardzo miłe wspomnienia. :D
Najbardziej przypadła mi do gustu grafika (weźcie pod uwagę, że grałem w to na 68mb ram, więc nie przyzwyczaiłem się do 3D)
Na przykład kampanie. Niebotycznie się wkurzałem, kiedy miałem uwolnić to miasto od Mal'Ganisa.
Nigdy by mi się nie udało bez cheatów :(
Ale kampanie NE,Orców i UD, były spox.

Ogólnie bardzo lubię W3 i za chwilę skoczę po płytkę, jednakowoż dłuuugo się instaluje.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 5.07.2009, Ostatnio modyfikował: Jig

Permalink

Uwielbiam klasykę fantasy w stylu "Śródziemia" J.R.R. Tolkiena, dlatego saga o Azeroth też mi się podoba. Odwieczny konflikt ludzi z orkami. :) Niestety w słynną część trzecią nie grałem, tylko w drugą. Mimo, że grafika już przedpotopowa, gra bardzo mi się spodobała. Ma ten klimat, często lepszy od dzisiejszych gier z pełną grafiką 3D i różnymi graficznymi efektami. Misji, łącznie z dodatkiem jest bardzo dużo, a do tego grę można legalnie pobrać z internetu. :D


Permalink

Sącząc kolejnego Żubra zadumałem się przy opowieści mości Hellscreama zamieszczonej w Oberży. Następnie zerknąłem na obraz tego co próbował opisać ork. Szkoda, że nie opowiedział całej opowieści.

Bardzo pięknie zapisana jest historia orków w książce Warcraft: Władca klanów. Przeczytałem ją kilka razy, ale pamięć chyba nie taka sama bo wiele ważnych wątków wyleciało z głowy.

Ale ja nie o tym chciałem. Przyznam się szczerze, że jestem pełen podziwu dla historii i świata Warcrafta. Kiedyś w Jaskini był projekt, który rozpocząłem, a po mnie kontynuowała Nami. Jednak... "zapał" często jest chwilowy i patrząc na dzisiejszą Jaskinię widzę ile tematów umiera.

Mam pytanie, głównie do MiB'a. Czy forum Warcrafta dalej istnieje? Czy prace nad którymi kilka a może kilkanaście osób przesiedziało, gdzieś się uchowały? Tam było już na prawdę bardzo dużo zrobione. Co się z tym wszystkim stało? Wiem, że World of Warcraft zabił część tej pięknej historii, jednak nie wierzę, że temat ot tak umarł i przeginął. W Jaskini takie rodzynki nie ginął, "chyba".

Miło mi, że mogę troszeczkę odświeżyć ten temat ;), bo nawet mój avatar pokazuje moją "małą" fascynację.

Zdravim
Mr. Rabbit


Permalink

Forum, a raczej jego pozostałości, nadal istnieje.


Permalink

Brak dostępu.

Tylko podejrzewam, że jest tam sporo i że jest spore grono osób, które chętnie przy tym pomoże. Czy można to forum opublikować, przynajmniej dla Jaskiniowców?

Zdravim
Mr. Rabbit


Permalink

Rabbit

Sącząc kolejnego Żubra zadumałem się przy opowieści mości Hellscreama zamieszczonej w Oberży. Następnie zerknąłem na obraz tego co próbował opisać ork. Szkoda, że nie opowiedział całej opowieści.

Historia Hellscreama w moim wydaniu jest mocno zmodyfikowana (Grom umarł na końcu kampanii W3) i opowiedziałam jej tyle, ile chciałem. :)
Co do władcy klanów - czytałem, książka ziście przezacna.
Zaś do co serwisu Warcraft...Powiem tyle, że prace zostały reaktywowane, ale pomysł dość szybko umarł z braku inicjatywy ludzkiej...Napisane zostały jesio dwa artykuły, a Hubi ciągle zalega z trzecim...Bagh, też mnie to boli, no ale cóż...Z pustego i Salomon nie naleje, niestety.
Pozdrawiam