Imperium

Behemoth`s Lair

Najlepiej wyglądający Zamek

Najlepiej wyglądający Zamek

  • Zamek
  • Bastion
  • Forteca
  • Inferno
  • Lochy
  • Necropolis
  • Twierdza
  • Cytadela
  • Conflux
  • Nie wiem
Permalink

Necro, Lochy, Cytadela i Inferno... zwykle patrzę na niebo, zieleń i wodę (uwielbiam wodę). Necro i Inferno mają śliczne nieba, Lochy wszystko idealnie dopasowane i takie... przytulne ;) a Cytadela posiada duużo wody i zieleni... wszystkie cztery mają niepowtarzalny klimacik (i ze wszystkich lubię muzykę), są poprostu w moim guście...

Permalink

Wiecie, co mi przyszło do głowy?

Niedawno, jakiś miesiąc temu zapisałem do skończenia taką łatwą mapkę. Tydzień temu udało mi się ją skończyć. Grałem Wrotami Żywiołów, popularnym Confluxem i zdobyłem graala. Po zbudowaniu tęczy - że tak kolokwialnie powiem - centralnie na środku, miasto nabrało jakiejś takiej dziwnej głębi...
Dawno nie miałem graala w mieście Konfluksz, :) więc widok w pełni rozbudowanych struktur z dodatkiem przepięknej tęczy na środku dziwacznie mnie rozczulił.

Albo autentycznie ta gra mnie wzrusza, albo coś ze mną kurka, chyba jest...(wzruszenie ramionami)


Permalink

Gram w H3 od ładnych paru lat, ale dopiero dzisiaj spostrzegłem jak ładnie wygląda bastion. Zawsze zwracałem uwagę tylko na budynki i siedliska stworów w tym mieście. Tymczasem dzisiaj zupełnie przypadkowo spojrzałem nieco wyżej...

Zauważyłem, że bastion położony jest w jakiejś cichej górskiej dolince, nad którą unosi się mgła - jak to możliwe, że dopiero teraz to zoczyłem? A dodatkowo efekt potęguje uspokajająca muzyka i dobra animacja wodospadu siedliska srebrnych pegazów. Chyba zaczynam zmieniać swoje upodobania...

Co więcej pokazałem bastion mojej rodzicielce, którą cechuje raczej niechęć do fantasy i powiedziała, że całkiem ładne to miasto :).


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 14.02.2009, Ostatnio modyfikował: Invictus

Permalink

Invictus

Gram w H3 od ładnych paru lat, ale dopiero dzisiaj spostrzegłem jak ładnie wygląda bastion. (...)

Invictusie, nie jesteś jedynym, który zauroczył się pięknem bastionu. Łączę się z tobą w uwielbieniu do rampartu. :) Chociaż uważam, że najklimatyczniejszym miastem jest inferno, kiedyś o tym wspomniałem, to bastion wraz z wspomnianym przeze mnie wcześniej confluxem zajmuje poczytne miejsce wśród trójkowych pięknych zamków. Może dlatego, że grając w H4 mym ulubionym stronnictwem jest Natura, która niejako łączy oba te miasta. A muza... Pisałem, że kawałek "rampart theme" to po prostu kosmos.

Uwaga, znów się rozklejam...


Permalink

Videltzu, dobrze Ci radzę: zagraj w MM7, a obiecuję Ci, że się rozczulisz nad Szmaragdową Wyspą i Steadwick. Nawet mi to się raz zdarzyło, po prostu kiedy mogłem „na własne oczy” zobaczyć Erathię, którą dotąd widziałem tylko z ekranu miasta i o której słyszałem tyle opowieści, a do tego usłyszałem ten nostalgiczny kawałek, rozpłakałem się.

pokazałem bastion mojej rodzicielce, którą cechuje raczej niechęć do fantasy i powiedziała, że całkiem ładne to miasto :).

Mojej kiedyś puściłem kilka melodii z H3, H5 i MM7 – była pod dwoma wrażeniami i powiedziała, że to całkiem niezła muzyka relaksacyjna.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 15.09.2016, Ostatnio modyfikował: Tarnoob

Permalink

@TJ
Konkretnie :D
Sam zawsze chciałem zobaczyć miejsca znane mi z Herosów z innej perspektywy. Odwiedzić zamki Avlee i zejść do podziemi. Przekonać się czy jeden z tych elementów, który tworzy fenomen tej gry został w godny sposób odwzorowany. Móc cieszyć się obecnością w miejscu, które widzieliśmy na jednym z przerywników gry. Super klimat! Niestety, M&M nigdy nie pociągało mnie swoimi zasadami rozgrywki. A szkoda chciałbym kiedyś zajrzeć do jaskini behemota :P


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 14.02.2009, Ostatnio modyfikował: Dagon

Permalink

Zamek uważam zasadniczo za ładnie wyglądające miasto (chociaż nie dorównuje on bastionowi i wrotom żywiołów) - podoba mi się jego porządek i ład. Z kolei w MM7 Steadwick nie zrobiło na mnie takiego wrażenia. W H3 wszystko jest porządnie zbudowane i widać, że budowlańcy nie obijali się przy robocie, a w MM7 większość domów sprawia (przynajmniej dla mnie) wrażenie niepewnych - może nie chylących się ku upadkowi, ale niezbyt solidnych. Ściany są brudne, okna zabite dechami etc. Nie tego się spodziewałem po Erathii.
Muszę jednak przyznać, że muzyka jest ładna, choć moim numerem jeden jest BracadaDeyja Theme - świetny kawałek!


Permalink

Dagon

chciałbym kiedyś zajrzeć do jaskini behemota :P

Oj, niestety, Krewlod w MM7 nie użyczysz :-/ Ale w tunelu eeofolskim są ich całe stada. Jednak elficki zamek Navan wygląda całkiem nieźle, zwłaszcza na filmikach. Spróbuj się przemóc, trzymam kciuki ;-)

@Invi: też nie wiem, czemu aż tak duży nacisk położono na slamsy. Jednak urzekły mnie latające nad ulicami gryfy, muzyka i sama świadomość, że mam okazję zobaczyć tę Erathię... A co do muzyki, to Szmaragdowa Wyspa i Lincoln i tak najlepsze. Tylko nie rozumiem, czemu piszesz „BracadaDeyja Theme”, skoro plik się nazywa inaczej? Można zawsze „motyw z Bracady i Deyji”, zawsze brzmi ładniej i bardziej „po polskiemu”.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 25.04.2017, Ostatnio modyfikował: Tarnoob

Permalink

Tarnoob Jedwabislav

Tylko nie rozumiem, czemu piszesz "BracadaDeyja Theme", skoro plik się nazywa inaczej? Można zawsze "motyw z Bracady i Deyji", zawsze brzmi ładniej i bardziej "po polskiemu".

Miało być BracadaDeyja Theme - czemu nie motyw? Według mnie ten angielski wyraz lepiej oddaje sens desygnatu.

Dagon

Odwiedzić zamki Avlee i zejść do podziemi.

No cóż, w całym AvLee (a jest podzielone na dwie krainy - Las Tulareański i AvLee) mamy tylko jeden zamek - Navan, w którym rezyduje król Eldrich Parson i na dodatek nijak nie przypomina on bastionu.

Tarnoob Jedwabislav

Oj, niestety, Krewlod w MM7 nie użyczysz :-/ Ale w tunelu eofolskim są ich całe stada.

No właśnie - według mnie niezrozumiała kwestia, szczególnie, że w kampaniach H3 o Krewlod mówiło się całkiem sporo. A co do behemotów to oprócz rzeczonych tuneli do Eofolu żyją sobie jeszcze w Strefie Wylęgu w Czeluści - mieście nekromantów pod Deyją.


Permalink

Najlepiej wyglądający Zamek to Zamek :)
Natomiast jeśli chodzi o miasto...To zagłosuję na Cytadelę, z czystego sentymentu do gnolli i jej bagiennego klimatu.
Pozdrawiam


Permalink

Mnie zdecydowanie najbardziej podoba się Nekropolis. Lubię grać tym zamkiem, zwłaszcza gdy dostaję fioletowy kolor gracza (fioletowy - żałobny), bo wtedy to miasto zdaje się mieć całkiem inny głębszy klimat;). Poza tym, lubię jeszcze Fortecę (Tower), głównie za pomysł z minami poumieszczanymi dookoła zamku.

[color=Red]Post poprawiłem, coby był czytelniejszy. Mała uwaga ode mnie, między nawiasem a pierwszą/ostatnią literą wyrazu/ów w nim się znajdującym/ych NIE daje się spacji. - Filus[/color]

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 10.04.2009, Ostatnio modyfikował: Filus

Permalink

Mnie ostatnio spodobała się Cytadela. Lubię jednostki z tego zamku, bo są one silne trudno je zniszczyć i mają dużo życia. Bohaterzy mają duży zasię[color=red]g[/color], więc można nimi daleko dojść. A wnętrze zamku jest po prostu "niesamowite".


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 14.10.2009, Ostatnio modyfikował: Filus

Permalink

Hmm... Ja nie mam takiego najbardziej gór[color=red]u[/color]jącego , ale zawsze jakiś z tych, których nie faworyzuję, więc:
Jak dla mnie to Bastion jest najładniejszy. ;] Ach, ten jakże cudny las wokoło, wysokie drzewa, zielone krzaczki, miłe stworzonka czające się w swych domostwach, a w szczególności te mieniące się złotym odcieniem...


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 14.10.2009, Ostatnio modyfikował: Filus

Permalink

Chociaż wszystkie zamki są niepowtarzalne to stawiam na fortecę fajnie wygląda i również fajnie się nią gra.
Drugie miejsce jak dla mnie otrzymuje cytadela za dziki wygląd, a trecie miejsce inferno za złowrogą ognistość że tak to ujme.

Permalink

Moim zdaniem na liczne pochwałą zasłużył sobie bastion. Może dlatego, że ma taki spokojny klimat. W dodatku ta wyciszająca muzyka i wygląd miasta. Można do tego śmiało powiedzieć, że dobrze się nim gra- centaury, Elfy, Smoki. No normalnie cudo!


Permalink

Ja zagłosuje na Necropolię wszystko takie mroczne chłodne martwe do tego ta muzyka w tle. Choć bastion też jest cudowny, z tymi zielonymi pagórkami i stworkami. A 3 miejsce zdobywa Twierdza za całokształt pasujący do orków i barbarzyńców.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 21.12.2009, Ostatnio modyfikował: Filus

Permalink

Na pierwszym miejscu, według mnie jest Bastion, a to chyba dlatego, że bardzo lubię ten zamek, drugi: oczywiście Zamek z rycerzami. A trzeci: Twierdza jest tam fajna muzyczka;).

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 22.12.2009, Ostatnio modyfikował: Filus

Permalink

Nekropolis, bo fajnie wygląda i ma fajne jednostki
Inferno, bo diabły są moimi ulubionymi jednostkami

Permalink

Najładniejsze są miasta Nieumarłych, ze względu na klimat w nich panujący, czyli śmierć i wszystko co jest z nią związane. Nekropolia dobrze to ukazuje. :D Ogólnie jest to nacja, dla osób uwielbiających Wampiry, Duchy, Szkielety, itp., a ja się do nich zaliczam. :D


Permalink

Ekhm... Do ankiety trzeba by było dodać nowe miasto :D Czyli Grove/ Gaj.