Imperium

Behemoth`s Lair

HotA na GOG, tak jak Kroniki Myrtany

Permalink

Sklep GOG wspiera robienie stron dla modyfikacji do gier będących w ich ofercie, o czym się dowiedziałem oglądając stronę Kronik Myrtany, fanowskiej modyfikacji dla gry Gothic II:

https://www.gog.com/pl/game/the_chronicles_of_myrtana_archolos

Ktoś od was ma kontakt z zespołem Hoty, żeby zaproponować im, by stworzyli podobną stronę dla Rogu Otchłani? Kiedyś był podany e-mail, ale już jest chyba nieaktualny, bo nikt nie odpisuje. Więc gdyby ktoś im przekazał tę propozycję, to byłbym wdzięczny.

A ogólnie dla powstania takiej strony widzę same zalety. Moda pobierałoby się bezpośrednio od GOG-a, więc nie byłoby strachu przed wirusami, bo takie sklepy dokładnie i porządnie wszystko wcześniej skanują. Ja bym się czuł znacznie bezpieczniej, gdybym pobierał to od nich. No i byłoby jedno miejsce, gdzie można by zebrać oceny i recenzje moda, a nawet wprowadzić system osiągnięć!

Permalink

To tak nie działa. Twórcy moda do Gothica zrobili go w porozumieniu z właścicielami praw, THQ Nordic, więc jest modem legalnym i uświęconym umowami, więc można rozpowszechniać na platformach jak gog. HotA jest fanowskim dodatkiem, bez wsparcia Ubisoftu (sami hociarze nie są tym zainteresowani), więc nigdy się ten mod na gog nie pojawi jako aplikacja prawnie nieokreślona (hociarze musiliby przynamniej założyć firmę by mieć osobowość prawną).