Imperium

Behemoth`s Lair

Odtworzenie świata Heroes 3 z pomocą Midjourney

Permalink

Moi Drodzy,

W Heroesach zakochałem się mając ok. 12 lat, grałem przez ponad 15, słucham muzyki i czytam nowinki do dziś.

Zacząłem pracować z Midjourney (graficzne AI) i poszedłem za ciosem - chcę odtworzyć świat Heroes 3 w grafikach. Wrzucam link do ostatniego filmu, dla mnie to też wielka frajda zanurzyć się tak w świat Heroesów. Jeśli jesteście na forum na FB to mogliście już widzieć ten post. Pozdrawiam,

Mateusz

https://m.youtube.com/watch?v=VPbUc7tpYkE&t=620s

Permalink

Sporo osób odtwarza portrety bohaterów za pomocą AI. Zauważyłem w tym jedną wspólną rzecz - postaci da się poznać wyłącznie po ubiorze, kolorze skóry lub włosach/zaroście, ale twarze są zupełnie niepodobne do pierwowzorów. To chyba największy problem obecnie.

Permalink

Widziałem cos takiego ostatnio z bohaterami Nekropolis. Świetne i brawa dla tego kto się tego podjął i jeszcze klimatyczna muzyka w tle. Mam nadzieję, że zrobisz/będą zrobione wszystkie frakcje w ten sposób.
Co do wyglądu to jakoś mi to nie przeszkadza, że są różnice. Fajnie, że jest kilka alternatywnych wersji tego samego bohatera. Ludzie zmieniają się w trakcie życia jeśli chodzi o fryzury, zarosty i zmarszczki więc wyobrażam to sobie właśnie tak. Ten sam bohater ale w różnych momentach "życia". Jedyne co mi przeszkadza to brak większego oddalenia od widza. Podoba mi się skupienie na twarzy bo widać emocje itd. ale jednak w wielu przypadkach nie widać choćby całej głowy.


Permalink

Też lubię wiele wersji wyglądu.
Generowanie portretów ai jest dla mnie podobne do rzucania kostką do gry :)
Nie umniejszam talentowi operatora (tak bym nazwał pracującego z programem ai) ponieważ rozumiem, że wymaga to wiedzy i zdolności-mam na myśli losowość ostatecznego wyglądu dzieła.

Gratulację dla Ciebie Koslo2023, bardzo mi się pdobał filmik :)