Imperium

Behemoth`s Lair

Pytania ogólne

Permalink

ToWeRH3

Sorry za post pod postem, ale ciągnąc temat:
Czy (i ewentualnie jak) da się sprawdzić w edytorze (albo w inny sposób) czy dana mapa jest pod H5 z patchem 3.1 czy była robiona pod mod 5.5?
Tylko mówcie do mnie prostymi słowami, w stylu tu kliknij, tam poszukaj, tu odklikaj... bo inaczej skończy się to w najlepszym wypadku przeinstalowaniem H5 :p

A skąd bierzesz mapy? Na ogół, jeśli nie na pisano inaczej, spodziewałbym się, że mapa jest do zwykłego H5. Map do H5.5 chyba aż tak znowu dużo nie ma, żebyś mógł się na takową natknąć przypadkiem – jeśli już, to raczej znajdowałaby się w takim miejscu, albo opatrzona byłaby takim opisem, żeby nie było wątpliwości.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 12. czerwca, Ostatnio modyfikował: Hayven

Permalink

Akurat tą o którą pytam to z maps4heroes. A tam ostatnio dość często się mylą z opisami (np. 2x się już natknąłem na mapę, której nie mógł otworzyć edytor do SoD, myślałem że to uszkodzony plik a to była HotA).

Permalink

Nie wiem, czy już o to pytałem czy nie, więc sorry jeśli zdublowałem pytanie. :p
1) Czy da się zrobić tak, żeby w karczmie pokazywało więcej informacji o wrogach, niż tylko 3? Bo w 'trójce' mamy podgląd na wszystkich, a w "piątce" tylko na trzech najlepszych i trochę mnie to irytuje.
2) Co zrobić z mapami, które mają strasznie długie tury przeciwnika komputerowego? W sensie mam kilka map, gdzie jak mi się przesuwa po ekranie pasek z kolorem przeciwnika, to mogę iść sobie zaparzyć herbatę. Grałem i odpuściłem sobie też jedną taką mapę, gdzie w sumie jak kliknąłem na koniec tury, to mogę iść i ugotować obiad, potem go nawet zjeść, zaparzyć sobie herbatę i obejrzeć Familiadę z drętwymi żartami Karola, a tura przeciwnika dalej trwa (serio, kiedyś czekałem ze 20 minut na koniec ruchu kompa i się nie doczekałem, wyłączyłem grę).

Permalink

1. Nie da się w standardowej grze. Tym niemniej możesz zainwestować pieniądze i dowiedzieć się konkretnie ile wróg ma miast. Jeśli trójka najlepszych graczy ma 3 2 i 1 miasto, to wiadomo, że inni mają maksimum 1.
2. Kupić komputer gamingowy. Swoją drogą, z całym szacunkiem, ale strasznie szybko gotujesz, klikasz, jesz, zaparzasz, oglądasz telewizję.


Permalink

Tabris

2. Kupić komputer gamingowy. Swoją drogą, z całym szacunkiem, ale strasznie szybko gotujesz, klikasz, jesz, zaparzasz, oglądasz telewizję.

Bo ja to co najwyżej umiem makaron ugotować i wrzucić do tego sos z puszki, a on się całkiem szybko gotuje ;)
Nie no, nie będę kupował nowego kompa specjalnie do kilku map :( Zwłaszcza, że obecny ma zaledwie ze dwa lata, więc powinien sobie chyba radzić z grą sprzed 15 lat :( Myślałem, że da się coś zrobić z poziomu ustawień gry/mapy.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 27. lipca, Ostatnio modyfikował: ToWeRH3

Permalink

https://www.maps4heroes.com/forum/opinions.php?map_id=254&game=5

Mam problem z tą mapą. Gram w sojuszu czerwony/niebieski i zauważyłem, że wybierając przystań/inferno/krasnali, stocznia buduje okręt w takim miejscu, że nie da się na niego wejść (przekreślone czerwone kółko, zamiast konika).
Jak wybieram sylvan, wchodzę na okręt bez problemu.
Komp widzę ma ten sam problem.
Czy da się to jakoś obejść poza
- przyzwania okrętu
- wyedytowanie mapy w edytorze?
Ktoś jeszcze widzi ten bug, czy tylko ja nie umiem sobie poradzić z zaokrętowaniem?