Imperium

Behemoth`s Lair

Horn of the Abbys 1.7.0?

Permalink

Witam
nie umiem się doczekać kiedy wyjdzie horn of the abbys 1.7.0.
tylko nigdzie nie umiem znaleźć kiedy wyjdzie widziałem post na reddicie że ma wyjść wcześnie 2022
ale czy ktoś za dokładniejszą datę?

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 9. stycznia, Ostatnio modyfikował: Tabris

Permalink

Nie ma żadnej oficjalnej daty publikacji nowej wersji.


Permalink

A ja wam powiem szczerze, że nie czekam na 1.7. Uważam 1.6.1 za bardzo przyzwoitą, stabilną i dopracowaną wersję. Bardziej się cieszę z postępującej aktualizacji HD-Mod, usprawniającego bugi i stabilność, a nie ingerujące w mechanikę samej gry. Do factory też mnie jakoś specjalnie nie ciągnie.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 6. stycznia, Ostatnio modyfikował: ToWeRH3

Permalink

Może to off-topic, ale trudno – potem będzie z tego wątek do komentowania 1.7, kiedy wyjdzie.

Mimo wszystko na nową Hotę czekam. Też nie czuję wielkiej potrzeby nowego miasta i widzę w tym ryzyko dalszego podziału fanów jak przez przytłaczający WoG. Przydałyby się jakieś wersje „odchudzone”, „zachowawcze”, z rebalansem i urozmaiceniem mapy przygody, ale bez nowych miast i stworów neutralnych mocno mieszających w klimacie. „HotA light” pewnie znalazłaby swoich fanów; może na turniejach. W sumie nazwa Horn of the Light (HotL) mogłaby się przyjąć.

Najbardziej mi brakuje właśnie rebalansu, który na szczęście był już zapowiadany. HotA zrobiła już dobrą robotę, osłabiając nekromancję, logistykę i poprawiając odkrywanie, ale przydałoby się wreszcie zobaczyć jakieś zastosowanie dla sokolego wzroku, nauki czarów, nauki i pierwszej pomocy, może też poprawienie artylerii i balistyki. Jedna z największych bolączek H3 w porównaniu z następnymi częściami to właśnie monotonia rozwoju bohatera – zawsze i wszędzie celuje się w logistykę, magię ziemi, atak (ofensywę), mądrość itp.


Permalink

Tarnoob

Też nie czuję wielkiej potrzeby nowego miasta i widzę w tym ryzyko dalszego podziału fanów jak przez przytłaczający WoG. Przydałyby się jakieś wersje „odchudzone”, „zachowawcze”, z rebalansem i urozmaiceniem mapy przygody, ale bez nowych miast i stworów neutralnych mocno mieszających w klimacie.

[...]

przydałoby się wreszcie zobaczyć jakieś zastosowanie dla sokolego wzroku, nauki czarów, nauki i pierwszej pomocy, może też poprawienie artylerii i balistyki. Jedna z największych bolączek H3 w porównaniu z następnymi częściami to właśnie monotonia rozwoju bohatera – zawsze i wszędzie celuje się w logistykę, magię ziemi, atak (ofensywę), mądrość itp.

Zgadzam się... prawie się zgadzam.
Zgadzam się, że nadmiar zmian może doprowadzić do podziału fanów, a nawet część z nich może zrezygnować w ogóle z grania w hirki. Factory, jestem na nie. Jakiś nowy neutral (o ile wpasował by się w klimat) albo artefakt (o ile nie byłby jakiś przesadzony), czemu by nie, mogą dorobić.
Ale rebalans? A po co? Niedawno pisałem nawet w jakimś temacie przy H5, że trójka była urocza w tym że nigdy nie wiadomo było co się trafi przy level-up albo w chatce/uczony. Potem trzeba było grać tym co się ma, a nie koniecznie tym co się chce. To "wina" graczy, że wszyscy robili save przed wejściem do chatki/uczonego (niech pierwszy rzuci kamieniem, kto tak nigdy nie zrobił), a potem wczytywanie jak się nie spodobało co się wylosowało. Ja też tak kiedyś grałem, teraz już nie i coraz to częściej gram tym co mam i uważam, że to fajniejsze kiedy gra zmusza cię do korzystania z szajsu typu znajdowanie drogi albo pierwsza pomoc i to fajniejsze kiedy nauczysz się wykorzystywać co wpadło. Także może zamiast rebalansować i sprawiać że wszystko będzie równie dobre, po prostu nauczyć ludzi korzystać z tego co mają i grać z crapowymi umiejkami.

Permalink

trzeba się zgodzić z tym że jak zbyt mocno zmodują gre to część graczy wróci do klasycznych hirołsów (bez hota),
ale wydaje mi się że nie, twórcy napewno to przemyśleli.
Zwastun był przecież ponad rok temu, a dalej nie wyszła nowsza wersja, wydaje mi się że właśnie teraz twórcy stosują poprawki aby to co dodadzą wtopiło się w tło. Ale czy był jakiś hate na przystań? Nie niebyło go, można by było powiedzieć że powstał w pierwszej wersij gry, ale ludzie sami ściągali hota. więc czekam na hota 1.7.0 by doznać nowych żeczy które będą w hirołsach.

Permalink

maksnamaksapl

trzeba się zgodzić z tym że jak zbyt mocno zmodują gre to część graczy wróci do klasycznych hirołsów (bez hota)

Ja już dawno wróciłem ;) Tzn. gram w HotA, lubię ją i doceniam ogrom pracy twórców. Jak się trafi jakaś świetna mapa pod HotA to gram z zainteresowaniem, wciąga mnie i nie narzekam nic a nic. Ale jakbym miał wybierać, to sentyment już dawno zwyciężył i wybrałbym "klasyczną" trójkę (mimo ogromu jej wad).
Dlatego też nie czekam w żaden szczególny sposób na 1.7.0. Jak wyjdzie to pobiorę i zagram. Ale jak nie wyjdzie, to jakoś żal mi serca nie ściśnie z tego powodu.

maksnamaksapl

Ale czy był jakiś hate na przystań? Nie niebyło go, można by było powiedzieć że powstał w pierwszej wersij gry, ale ludzie sami ściągali hota.

Bo cove nie wzbudzało od początku takiej sensacji jak factory? Bo bardziej pasowało klimatem do "klasycznych" hirołsów niż steampunkowy cove? Ciężko mi jednoznacznie ocenić, ale wydaje mi się że cove zawsze klimatem było bliższe niż factory.
No i ten nieszczęśliwy dobór nazwy. Factory. Od początku kojarzyło się wszystkim z factory, które miało pojawić się w dodatku armageddon blade. A jak wiemy na tamten factory był bardzo duży hejt.

maksnamaksapl

Zwastun był przecież ponad rok temu, a dalej nie wyszła nowsza wersja, wydaje mi się że właśnie teraz twórcy stosują poprawki aby to co dodadzą wtopiło się w tło.

Albo (nie chcę tu siać fermentu i fake news'ów, mamy (chyba nawet tu na forum) ludzi bezpośrednio powiązanych z hota-crew, więc może ktoś bliższy tematu wypowie się precyzyjniej) śmierć Docent Picolan jednak mocno podcięła skrzydła całej ekipie? Bo Docent Picolan był głównym koordynatorem i architektem tych prac, a bez niego reszta hota-crew porusza się jak dzieci we mgle.
Tak jak mówię. W/w wypowiedź proszę traktować jako domysły, a nie rzetelne newsy, bo to co napisałem nie wiem "z pierwszej ręki" i liczę na wypowiedź kogoś bliżej zaznanego z tematem.