Imperium

Behemoth`s Lair

Pytania i problemy

Permalink

Metodą prób i błędów, chodzi o ustawienia windowsa. W moim przypadku ppm na ikonę edytora i w zakładce zgodność "zmień ustawienia wysokiej rozdzielczości DPI". Jeszcze nie udało mi się znaleźć optymalnych ustawień (bo jak ustawię tak, że widać wszystko w zakładkach bohatera, to znowu pomniejsza widok mapy w edytorze i to tak że z lupą nic nie znajdę, więc muszę trochę skakać po ustawieniach), ale to raczej prawie na pewno coś z win10.

Permalink

Pytanie o "shadows". Jak wyedytować bohaterów (chodzi mi o tych zaznaczonych w ustawieniach, których potem można nająć w karczmie, a nie tych co ich poustawiałem na mapie)? Stricte pytam o to, czy da się zmienić żeby startowali bez księgi zaklęć albo wyedytować zawartość księgi magii z którą zaczynają. Da się to zrobić z poziomu edytora, czy trzeba bawić się w edytowanie plików z gry?

Permalink

Ustawienia mapy -> Bohaterowie -> Klikasz dwa razy w bohatera na liście.


Permalink

Dzięki wielkie, dokładnie o to chodziło!
Chociaż najpierw odpalałem edytor do Złotej Edycji (sam nie wiem czemu na nim zacząłem pracować) i albo wywalało do pulpitu bez ostrzeżenia, albo zawieszał się edytor. Odpaliłem w edytorze do Complete i działa perfekcyjnie.
Także no, teraz mam na jednym kompie H3 Złota, H3 Complete i Hota (to tak a propos, bo się 'Avatar' ostatnio załamał, że pewnie mam burdel w rejestrach, bo instaluję co popadnie ;) ).

Permalink

Dalej ciągnę temat edytora SoD.
1) O co chodzi z tym "patrol" w ustawieniach ogólnych bohatera?
2) Załóżmy, że biorę np. Nymus, ustawiam na mapie, zmieniam imię/umiejętności/staty. Ma być bohaterem poruszającym się po całej mapie, więc zakładam, że może zginąć i być do odkupienia w karczmie. To co mam zrobić z Nymus w ustawieniach mapy (narzędzia/info o mapie/bohaterowie)? Mam ją tam zaznaczyć, czy odznaczyć? Nie chcę, żeby na mapie mi się pojawiała 'niezmodyfikowana' Nymus i dublowała z tą bohaterką którą ja z niej stworzę. Jak to zrobić, co zaznaczyć w ustawieniach a co odznaczyć?
3) Gdzie było to, żeby dany bohater mógł być do wynajęcia w karczmie tylko przez danego gracza? Narzędzia/info o mapie/bohaterowie? Czy gdzie to było?

Permalink

1. O to ile pól bohater sterowany przez SI może przejść.
2. To jest niemożliwe aby były dwie Nymus. Jeśli ją zmodyfikujesz, czy to odgórnie (ustawienia mapy) czy oddolnie (z poziomu edytora) to będzie zawsze zmodyfikowana Nymus. W tym wypadku musi być zaznaczona, bowiem odznaczonego bohatera nie da się umieścić na mapie.
3. Ustawienia -> Bohaterowie -> Dany bohater.


Permalink

Tabris

1. O to ile pól bohater sterowany przez SI może przejść.

Czyli jeśli zaznaczę "w miejscu", to będzie tam stał i kwitnął, nawet jeśli zajmę mu wszystkie zamki, to będzie czekał 7 dni na poddanie, zamiast próbować odzyskać zamek? A jeśli zaznaczę przykładowo "10 pól" to w przypadku zajęcia mu wszystkich zamków, będzie próbował odzyskać tylko ten w jego zasięgu?

Permalink

Bohater w miejscu nigdy i nigdzie się nie ruszy. Przypomnij sobie te wszystkie mapy gdzie masz za zadanie pokonać finalnie bosa siedzącego w zamku. Siedzi tam i kumuluje jednostki. A w przypadku zajęcia ostatniego zamku włącza sie algorytm że każdy bohater komputera rzuca wszystko i leci odbić zamek, nawet w samobójczych warunkach.


Permalink

Tak pro forma, bo wydaje mi się że mam rację:
Jeżeli w edytorze dwa obiekty (czerwone kwadraty) stykają się rogami, to bohater przejdzie między nimi ruchem 'na skos'.
Prawda?

Permalink

Tak, ale jeśli między nimi są to stałe obiekty przygody (żółte strefy) to heros nie będzie mógł do nich wejść, jeśli są na dół od niego. W wypadku surowców, uczonych, puszek i przedmiotów będzie w stanie.