Imperium

Behemoth`s Lair

HotA problem z urochomieniem

Permalink

Witam

Po latach wzięło mnie na heroesow a że ostatnio były różne promocje na nie, to oprócz najnowszej zakupiłem na gogu H3 Complete, pomimo posiadania starej wersji z crakowanej z wotem. Ale do rzeczy, zainstalowałem gierkę na kompie a że słyszałem o modzie Abyss postanowiłem zobaczyć co to i zagrać, no i w tym momencie zaczynają się moje problemy :(

Ściągnąłem HotA z linku podanego na tej stronie, w końcu mi się udało zainstalować i nie działa. Na pulpicie pojawił się skrót do Hotą HD ale po kliknięciu na niego 'coś' miga tak szybko że ledwo można to zauważyć i gierka się nie włącza. Próbowałem włączyć z poziomu folderu z grą po przez 'h3hota HD' i jest taka sama reakcja. Uruchomiając po przez 'h3hota' wyskakuje okienko z takim komunikatem 'Unexpected Program Termination Unable to initialize resources-possible disk problem'. Przy włączeniu po przez 'HD_Launcher' pojawia się okienko z wyborem jaką wersje ma się uruchomić czy zwykła h3 czy z hota i w tym momencie częściowo udaje się włączyć grę. Jak chce tylko w hd to się uruchamia, natomiast jak chce z hota to już nie. Próbowałem nawet z różnymi wersjami językowymi w tym luncherze ale po naciśnięciu 'graj' jest taka sama reakcja jak wcześniej, coś miga i tyle, a gra się nie włącza. Spróbowałem nawet zrobić aktualizacje w luncherze ale ona też się wysypuje, wyskakuje okienko z komunikatem że jest dostępna nowa wersja 'HoMM3 HD version 5.2R74' ale jak nacisnę że chce zainstalować zaczyna coś pobierać i instalować po czym ponownie wyskakuje ten komunikat o nowej wersji i czy chce go zainstalować. Ponowna zgoda skutkuje ściąganiem czegoś i częściowej instalacji, po paro krotnym robieniu tego wyskakuje taki komunikat 'Error#241:Faild to download http://heroes3towns.com/HD/Update/Update.in'.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem??? Lub wie jak go rozwiązać???

Permalink

1. Zrób nową instalację Heroesów, najlepiej nie na dysku C:\Program Files. Może być np. coś w stylu d:\Heroes 3
2. Jeżeli masz antywirus ESET to wyłącz go.
3. Zainstaluj HotA 1.6.1 na tej nowej instalacji - upewnij się trzy razy że ścieżka jest prawidłowa.
4. Zaktualizuj HDmoda do najnowszej wersji.
5. Uruchom HD_Launcher.exe jako administrator, ustaw h3hota.exe jako plik rozruchowy i uruchamiaj grę tylko przez niego.

Daj znać czy podziałało.


Permalink

Robiłem już wcześniej tak jak pisałeś i nic to nie dawało. Instalowałem na każdym dysku/partycji i właśnie takie komunikaty jak wyżej pisałem się pokazywały. No ale przeglądając forum znalazłem gdzieś żeby przekopiować cały folder pod inną lokalizacje i tak też zrobiłem. Zainstalowałem w jednym miejscu, przeniosłem na dysk z grami i zaczęło wszystko działać. Jak na razie wszystko ok.