Imperium

Behemoth`s Lair

Masz zamiar dokładnie zapoznać się z serią Might & Magic - która z nich naprawdę wyróżnia się jako najlepsza?

Permalink

Hej ludzie! Niedawno kupiłem całą starą serię Might and Magic za pośrednictwem GoG dzięki prezentom i sprzedaży, a teraz jestem gotowy, aby podjąć decyzję. Całe życie spędziłem grając w starą serię Wizardry i gry Realms of Arkania i naprawdę kochałem Wizardry 8, ale z jakiegoś powodu nigdy nie miałem okazji zagrać w serię M&M. Ale teraz mam zamiar to zmienić!

Mam więc teraz dwa pytania do fanów sagi:

Jakie są naprawdę wyróżniające się perełki zestawu? A dlaczego są takie dobre? Wątpię, czy będę w stanie naprawdę zagrać przez ALL NINE, więc chcę mieć pewność i trafić w najlepsze, póki jeszcze mam ochotę na serię.

Czy z tych klejnotów masz jakieś wskazówki dla nooba w grze, który nie gra w nie od dziesięcioleci?

Dzięki! https://getappvalley.com/

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 3.05.2021, Ostatnio modyfikował: MollyJanet

Permalink

Hoho! To sa jeszcze tacy co nie zetkenli sie z MM?!
Jak zaczniesz to nie skonczysz. To juz zostaje.
Moge omowic.
MMI i MMII sa na tym samym kodzie. Przy czym nie ma dwu wersji tylko kilka! Te dwa tytuly to moze 7 roznych gier.
I MM jest absolutnie przestarzala. W wersjii DOS bitwa to tylko czarny ekran ze statystykami. Te gry to nieustajace potyczki potyczki potyczki. Zapewne szybko ci sie znudza bo sa identyczne. Ile mozna. Ponadto stwory nie gina i jesli jeszcze raz przejdziesz przez to miejsce to znowu sa! Wyboraz sobie ze masz jedna droge do miasta. Za kazdym przejsciem te same starcia! To irytuje. Z tych gier najlepsza jest MMI nes. Najlepiej ja na tablecie odpalic chyba. Ale tez zapewne jej nie skonczysz.
...
Dobrze gra sie dopiero w MMIII. Niestety i tu sa bledy. Nie masz paska zycia storow. Nie widzisz statystyk. Masz tylko parametry ktore nie wiesz co robia. Przedmioty to napisy z ikonkami.
To samo tyczy sie MM Xeen bo 4i5 to jedna gra. Ten sam system co 3 nieco poprawiony. Klimat jest swietny!.

Dopiero MM678 powala. To jest szczyt MM. Wspaniala grafika. Rozbudowa postaci znakomita. Wspaniale grafiki ekwipunku. Swiat w 3d. Swietne stwory. Znakomita AI jakbys walczyl z zywym przeciwnikiem. Muzyka ktora gra nie do opisania. Trudno mowic trzeba zagrac.

MMIX to smutny polprodukt. Wszystko jest niemal gorsze. Nie czuc swiata bo mapy malutkie jak pokoiki. Rozwoj postaci denny. 2 klasy! Kpiny. Mozesz nawet od niej zaczac to pozniej bedzie tylko lepiej!
MMX od ubi jest taka sobie. Nie ma wielkich bledow ale tez nic rewelacyjnego. Nie to co MM678 bo nie masz az takiej swobody a stwory chodza po kwadratach jak w starych grach. Bo to tak mialo byc. Wracamy do dawnego systemu.
...
Czyli MM678 zostaw na koniec bo najlepsze. MM12 do obejrzenia a zaczac od MM9 pozniej MMX ubi i porownac z MM456 bo do nich nawiazuje a na koncu MM678. Na paczu Grayface! Koniecznie!