Imperium

Behemoth`s Lair

HoMM V - Jak to jest teraz?

Permalink

Więc grałem w HoMM V, kiedy został wydany i pamiętam, że uważnie śledziłem jego rozwój. A kiedy został wydany, był… Cóż, nie był dobry. W ogóle. Było poruszenie na temat jego jakości, szczególnie w porównaniu z HoMM3, a konkretnie dlatego, że sztuczna inteligencja była okropna i zamiast być dobrą sztuczną inteligencją, w zasadzie oszukana (dodatkowe pieniądze, jednostki itp. Poza tym, co powinna mieć). vidmate

To było tanie, co sprawiło, że doświadczenie to wcale nie było przyjemne.

Ale patrząc teraz przez wątki wydaje się być bardzo poważany. Myślałem o powrocie do grania, ale czy zmieniło się to znacznie od czasu jego pierwotnego wydania? Czy sztuczna inteligencja się poprawiła? Co sprawia, że ​​ludzie tak bardzo to lubią?

Wielkie dzięki!

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 3. kwietnia, Ostatnio modyfikował: QweliOcayas

Permalink

HoMM V po spatchowaniu i wydaniu dwóch dodatków stał się o wiele lepszą grą. Nie zacina się, ma dodany edytor map. Doszły też alternatywne ulepszenia, nowe frakcje, czary, przedmioty i zestawy tychże, a także nieco poprawiono balans. Także gra jest o wiele lepsza niż oryginał. Co do SI - prawdę mówiąc trudno mi się wypowiedzieć jak było w momencie wydania oryginalnej wersji, ale na pewno nie jest gorzej. Gdy gram przeciwko komputrowi widzę, że dobrze rozwija miasta, bitwy toczy dość prostacko - chociaż oczywiście ja mogę się nauczyć nawyków SI, a ona moich nie. Porównałbym ją z tą z HoMM III, a na pewno jest o niebo lepsza od SI z HoMM IV, chyba najgorszej spośród wszystkich.