Imperium

Behemoth`s Lair

Tazar vs Crag Hack

Który dla was jest lepszy?

  • Tazar
  • Crack Hack
Permalink

Jeżeli sprowadzimy grę do czystej matematyki, to wygrywa Crag Hack. Wg autora tego artykułu:
https://heroes.thelazy.net/index.php/Comparison_of_Armorer,_Offense_and_Archery
bonus ataku przeważa nad bonusem z płatnerstwa dla bohaterów poniżej 46 levelu. A ponieważ nie często zdarza się osiągać taki poziom, więc wniosek jest prosty, atak lepszy od płatnerstwa = Crag lepszy od Tazara.
Za płatnerstwem przemawia jedynie to (wg autora powyższego linku), że pozwala nam przetrwać skutecznie nawałnicę, jeśli gramy przeciwko szybkim jednostkom, które nas zaatakują jako pierwsze.
Od siebie dorzucę na plus dla Craga, że (pomimo niewielkich szans, ale zawsze jednak jakiś tam szans) może się nauczyć m.ognia. Tazar z kolei nie ogarnie m.ognia. A ja uważam tą szkołę za drugą po m.ziemi najważniejszą z nauk magicznych.

Permalink

W przypadku gry z AI wolę Tazara, bo gdy ma się go dostatecznie rozwiniętego, to nie trzeba się przejmować, że jakaś wroga jednostka nas zaatakuje, spokojnie możemy przyjąć obrażenia na klatę. Crag Hack jest zdecydowanie lepszy jeśli gramy stuprocentowo strategicznie, rozdzielamy jednostki na tzw. "jedynki", zbijamy kontrataki i staramy się zawsze atakować pierwsi. Do prostej i trochę bezmyślnej gry dla odstresowania Tazar jest zdecydowanie przyjemniejszy.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 16.11.2020, Ostatnio modyfikował: Truchło

Permalink

@ Mariush3
Obejrzałem sobie film z linku.
Imho ten test powinien wyglądać nieco inaczej. Tazar powinien mieć armorer bez offense, a Crag odwrotnie offense bez armorer. Poza tym punkty ataku i obrony dla obydwu powinny być identyczne (można edytować bohaterów, więc ustawmy obydwu powiedzmy po 15). Dorzuć im jeszcze po klepsydrze negującej szczęście.
Wtedy dla mnie było by to faktyczne porównanie umiejętności dwóch specjalizacji.
Ciekawe czy wtedy wyniki Twojego testu były by inne ;)