Imperium

Behemoth`s Lair

Modowanie grafiki MM6

Permalink

Cześć, jestem nowy w tym wszystkim i nie wiem, czy jest to sprawa trywialna, czy wręcz niemożliwa

Chcę stworzyć niestandardową wersję Might and Magic VI, która zastąpi część grafiki (zwłaszcza portrety postaci) niestandardowymi obrazami. Rzuciłem okiem na pliki w grze i znalazłem "sprites.lod", ale nawet po zrobieniu go przez Google nie mam pojęcia, jak otworzyć pliki .lod.
Znajomy powiedział mi, żebym spróbował zapytać tutaj, więc oto jestem!
Jak bym zabrał się do modyfikowania gry w ten sposób?

Z góry dziękuję!

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 23.09.2020, Ostatnio modyfikował: Hellburn

Permalink

Trafiłeś znakomicie bo dobrze ci doradził.
Najlepsze machiny do MM masz tu:
https://grayface.github.io/mm/
MmArchive rządzi. Lod compare porownuje pliki.
Tu masz to co ludzie juz zrobili.
http://mmgames.ru/index.php?option=com_content&view=category&id=60%3A2009-09-18-19-16-42&Itemid=154&layout=default&lang=en

Obecnie mozna zmienic wszystko. Mozesz nawet zrobic nowa czesc MM. Wszystko chodzi znakomicie sama przyjemnosc. Zalezy tylko jak tam u ciebie z umiejetnosciami graficznymi.
Jesli dopiero zaczynasz to troche potrwa. Moge ci poradzic abys unikal wklejania zasobow z jednej czesci MM678 do drugiej. To nic nie wnosi nowego. Chyba ze cos jest ewidentnie lepiej pasujace. Najlepiej cos czego nie bylo. Unikaj tez wklejania bez ladu i skladu nie pasujacych grafik ze jedna twarz bedzie manga druga akwarela trzecia zdjecie.
Jak beda problemy pytaj.

Permalink

Z powyższej strony Grayface'a możesz też spróbować się pobawić mmextension+mmeditor - pozwala tworzyć niemal dowolne nowe mapy na silniku mm6-8, choć do podmiany samych grafik edytor nie będzie konieczny. W razie kłopotów Grayface regularnie odpowiada na pytania moderów o działanie jego edytora na Heroes Round Table.

Permalink

I have been looking for this information for a long time, I was very surprised when I found it here.