Imperium

Behemoth`s Lair

Kontynuacje niekanonicznych wyborów

Permalink

Niektóre wybory Gracza w MM oraz HoMM mają na tyle istotne skutki, że z fabuły późniejszych części można wywnioskować, który wariant jest właściwy. Do której gry chcielibyście importować zapis z innej, aby kontynuować obraną ścieżkę? Jak sobie wyobrażacie wpływ wyboru w pierwszej grze na fabułę w drugiej?

Mnie interesowałoby przeniesienie swoich terrańskich bohaterów na Enroth, zamiast tych domyślnych. Dodatkowo, mogliby oni w czasie podróży stwierdzić, że ich wybór między skonfliktowanymi królami nie miał właściwie żadnego znaczenia i zniesmaczyć się danym stronnictwem, co skutkowałoby tym, że na Enroth główny konflikt nie musiałby być między dobrem a złem a mógłby być między dobrem a neutralnością lub neutralnością a złem. Stronnictwo neutralne chciałoby, aby mieszkańcy planety żyli własnym życiem, bez portalu do Starożytnych, bez podbijania go zaawansowaną bronią. Zdawałoby sobie jednak sprawę z zagrożenia ze strony Kreegan.

Permalink

Nawet dalo by sie to zrobic. MM678 sa juz polaczone przez Rodrila i mozna grac jak chcesz! MM4-5 od dawna sa polaczone. Dobra opcja byloby polaczenie 345 + Swords of Xeen. A urzadzonko do eksportu bohaterow z pierwszej paczki do drugiej nie bylo by trudne! Obecnie tez mozna cos zrobic!
Portrety w Xeenach mozna dac swoje. A Terrze ktos dorobil opcje uzycia progarmikow z xeenow do podmiany grafiki.
Czyli albo importowac twarze z MMVI albo co trudniejsze twarze z terry badz xeenow ale tu juz musisz dorobic sporo. Umiejetnosci maja tylko 1 poziom czyli mozna dac postawowy i rozwijac. Gorzej z magia. Czy mieli by juz wszystkie zaklecia?! A bronie?! Tez same najlepsze. Sugeruje opcje ze zaklecia nie dzialaja w nowym swiecie i trzeba sie uczyc od nowa bo przeciez jezyk jest chocby inny. Bronie zbroje np. zniszczyly sie podczas teleportacji zatem nic nie maja.
...
Co do fabuly to oczywiscie mimo ze swiat otwarty to zadania ciagle te same za kazda gra. I oczywiscie brakuje tego co w Herosach ze ciagle generujesz nowe mapy. Tu sa zawsze te same. I w sumie grasz z sentymentu bo nic cie nie zaskoczy.
Oczywiscie bylo by super miec w Enroth 6 frakcji jak w Heroes II i rozne rozgrywki miedzy nimi! To nawet obecnie mozna zrobic bo sa edytory ale to masa roboty. Dla grupy ludzi raczej. Pisanie nowych zadan modele budynkow nawet stworow. Praktycznie nowa gra.
....
Jednak absolutnie najbardziej bylo by potrzebne odnowienie MMI-II. Bardzo ciezko sie w nie gra a juz skonczyc niemozliwe! Nie daja takiej satysfakcji jak Terra i Xeeny. To praktycznie ciagly grinding na dodatek stwory natychmiast sie odnawiaja i za kazdym przejsciem musisz z nimi walczyc co skutecznie psuje ochote do gry na mysl ze za kazdym powrotem do miasta musze stoczyc kilka nudnych potyczek zawsze w tych samych miejscach z zawsze tymi samymi stworami.

Czyli mowiac ogolnie brakuje nowych fajnych czesci MM w starym swiecie.