Imperium

Behemoth`s Lair

Naga bank bug

Permalink

Hej
Przeglądając heroesportal natrafiłem na taki pliczek jak:
"File to fix the naga bank bug in HMM-3 (AB, SoD)" (https://heroesportal.net/other.php?storage_3)
No i się zacząłem zastanawiać, bo czasami mi wyskakuje taki critical error w mojej złotej edycji związany właśnie z zasobami w banku. Czy ten plik serio rozwiązuje ten bug? Czy ten plik nie jest już aby zawarty w łatce 3.3 albo HD-Mod? Czy ten pliczek nie powoduje innych errorów?
Ktoś z niego korzystał?

Permalink

Ten plik naprawia bug w rosyjskiej wersji SoD. W polskiej i angielskiej nie wsytępuje.


Permalink

A to dziwne, bo mam Złotą Edycję (tzn. obraz płyty) kupioną w Pl i do tego ściągniętego HD-Mod i w crash-logu wyczytałem kiedyś, że błąd dotyczy naga bank (coś tam pisali o gem i sulfur, ale nie pamiętam już dokładnie, bo dość dawno tego bugu nie miałem).

Permalink

Bo w polskiej niespatchowanej wersji (każdej) skarbiec nag w nagrodę za pokonanie strażników dawał siarkę zamiast klejnotów. To jest ten bug. Łatka 3.3, angielska wersja Complete oraz HotA (i spolszczenie doń) nie posiadają tego błędu.


Permalink

Dzięki za wyjaśnienia Hellburn!
Trochę dziwne, że bug ten pojawiał mi się zawsze na tych samych mapach, na innych zaś nigdy... Ale to było tak dawno temu, że nie dam sobie ręki uciąć, że czegoś nie zmajstrowałem w ustawieniach HDMod (bo łatki 3.3 nigdy nie wgrywałem osobno, zawsze tylko HDMod) albo mapa sama w sobie zawierała też jakiś inny bug.