Imperium

Behemoth`s Lair

Ciekawostki z Heroes I oraz II

Permalink

Temat do dzielenia się nieoczywistymi ciekawostkami.

Mnie można pogratulować spostrzegawczości, bo zauważyłem, że w zamku rycerza, pod areną, poza rycerskimi jednostkami, stoją jeszcze rozbójnik i druid, a na trybunach można jeszcze dostrzec trzech... dżinnów. :)

Powiększony obrazek.

Permalink

Faktycznie. Gratuluję. Tam ich więcej siedzi chyba. Tylko trudno rozpoznać. Jacyś z ciemnoniebieską grzywą? Zielone kaski, pikinierzy? I inne głowy.

Permalink

Jako ciekawostkę z HoMM II mogę podać, że na mapie, która miała polskojęzyczny tytuł "Polowanie na wiedźmę" za wiedźmę do upolowania robił najbogatszy człowiek na świecie - Bill Gates. Otóż na samej mapie celem była eliminacja bohatera który nazywał się bodajże Wilgatus (albo Willgatus) zaś jego siedzibę stanowiło miasto Myrkosov (czyli Microsoft).

Bill najbogatszy stał się w roku 1995, a premiera HoMM II miała miejsce rok później. Nie wiem, czy fakt, że był nekromantą stanowił dodatkowe nawiązanie, na pewno kolejną szpilę wbitą w multimiliardera.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 11.11.2017, Ostatnio modyfikował: Tabris

Permalink

Świetne! Aż dziwi mnie, że nie widziałem tej sztuczki w żadnym speedrunie.

Permalink

Na rosyjskim portalu handbookhmm.ru można pobrać paczkę anglojęzycznych czasopism z zapowiedziami i recenzjami H1 i H2 (dziesiąta pozycja w zakładce Библиотека). Mnie zaintrygował magazyn CGW z grudnia 1995, w którym jest zrzut ekranu z jakiejś wczesnej wersji jedynki, z niewystępującym w niej obiektem - prawdopodobnie jest to wczesna wersja skrzyni lub ewentualnie jakiegoś artefaktu, który ostatecznie nie wszedł do gry.

Obrazek.

Permalink

Zabiłeś temat, jeszcze zanim się rozwinął :P Po co cokolwiek pisać, przecież wszystko już na pewno zostało na jakichś obcojęzycznych forach poruszone, wystarczy tylko podać link -.-

Permalink

Założeniem tematu były ciekawostki nieoczywiste - nie sprecyzowałem tego, ale pisząc to, miałem na myśli informacje i grafiki, których nie ma na stronach Jaskini oraz Kwasowej Groty. Wątku nie zabiłem, bo po pierwsze, większość informacji z zalinkowanych tematów na wspomnianych stronach jest, po drugie - zalinkowane tematy dotyczą wyłącznie części drugiej.

Permalink

Do wiedziałem się o raster eggu, który powoduje że w dwójce, po wpisaniu pewnego kodu mamy do dyspozycji bohatera o nazwie mr. Ed, który posiada w armii same ceuntaury. ;)