Imperium

Behemoth`s Lair

Bład na mapie - zablokowany gracz komputerowy

Permalink

Witam
zacząłem grać po wielu latach przerwy w Heroes 3 Złota Edycja.
Dziś zagrałem sobie od tak losową mape i mam problem z ostatnim komputerowym przeciwnikiem (w sumie było ich 7)... Jego zamek jest zablokowany skałami i lasami i nie można do niego dotrzeć... ani gracz komputerowy ani ja nie dotarliśmy do niego. Jest jakiś sposób by naprawić taki błąd ? mam screena ale nie wiem jak tu go wstawić.

Permalink

Nie można. Generator map losowych czasami generuje zamknięte strefy, gdzie jak się nie ma ani Wrót Wymiarów bądź Lotu to dostać się nie można.


Permalink

A zaklęcie lot? Nie da się wlecieć? Bądź ,skrzydla aniola'. Heros z logistyka powinien miec olbrzymi zasieg.

Permalink

Adrian32l

zaklecie lot i portal nie dziala

Lot i wrota wymiarów nie działają, jeśli nie ma wolnego pola na którym można zakończyć lot lub wskazać wrotom wymiarów. W Shadows można było wykorzystać bug i wskazać obiekt jako miejsce na którym kończymy lot (np. kamień wiedzy, siedlisko stworzeń, smoczą utopkę, etc.). W HotA z tego co pamiętam usunęli ten bug i bezwzględnie trzeba kończyć lot na wolnym polu.
Masz dwa wyjścia, znaleźć wygenerowaną mapę w katalogu z grą i poprawić ją w edytorze (wtedy musisz grać od początku), albo zajrzyj do nas do krypty map i ściągnąć sobie mapkę zrobioną przez kogoś (czytaj recenzje, jeśli są jakieś błędy, to już ktoś to na pewno w recenzji wytknął, więc będziesz mniej więcej wiedział czego się spodziewać).