Imperium

Behemoth`s Lair

MM8 - problemy z grafiką

Permalink

Witam.

Używam oryginalnej wersji MM8 z 2000 roku, ostatnio próbowałem ją odpalić na Windows 7 64, bezskutecznie. Bez patcha gra nawet nie startowała, po zainstalowaniu najnowszego patcha od Moka do wersji PL gra startuje, ale filmiki wejściowe są prawie nie widoczne. Obraz jest zzumowany, ekran pokrywają liczne zielone paski, ledwo co widać. W głównym menu i w grze co prawda jest dużo lepiej, ale nadal niegrywalnie. Tekstury na przyciskach menu migają, to samo podczas tworzenia postaci i samej gry. Używam Radeona 9600 HD z najnowszymi sterownikami, ogólnie karta ta przysporzyła mi do tej pory dużo problemów bo w wielu grach miałem problemy właśnie z teksturami, jednak nie mam pewności czy to o kartę chodzi w tym przypadku.
Czy ktoś ma jakiś pomysł jak naprawić te bugi graficzne?

Edit: Patch Greyface'a również próbowałem, efekty jak przy Moka.

Pozdrawiam

Berginyon

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 14.07.2016, Ostatnio modyfikował: Berginyon

Permalink

Jeśli miałeś problemy z innymi grami to jest chyba odpowiedź. Pierwsze słyszę żeby ktoś miał takie problemy z tą grą. Jedyne co mogę poradzić to grać w oknie w trybie zgodności z WinXp, bo do niego jest patch Grayfacea. Może to coś poprawi? Może jeszcze coś w tej karcie można ustawić? Wgrać sterownik? Poczytaj w sieci...

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 15.07.2016, Ostatnio modyfikował: Avonu

Permalink

Baronus

grać w oknie w trybie zgodności z WinXp, bo do niego jest patch Grayfacea.

Link do patcha poproszę :) I czy działa zarówno pod win7 jak i win10?

Permalink

Grayface zawsze tutaj:
https://grayface.github.io/mm/
Nie wiem czy zadziała. To tez zalezy od ustawien. A niekiedy i od urzadzenia.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 31.12.2019, Ostatnio modyfikował: Baronus

Permalink

Dzięki serdeczne Baronus, będę testował :)
Z serii MM, to właśnie ósemka jest moją ulubioną (przeszedłem ją dwa razy), a kiedy próbowałem ją zainstalować ponownie, to zaczęły się jazdy z grafiką. Czasem odpalało normalnie, czasem był szary ekran i normalny dźwięk, czasem wyłączał się sam po sekundzie. A to instalowałem zawsze na jednym i tym samym lapku.
A tak przy okazji, żeby nie zaczynać nowego tematu o MM8. Ma ktoś gdzieś solucje? Pobierałem kiedyś w pdf właśnie do ósemki i mi zaginęła. Pamiętam, że były mini mapki każdej mieściny z opisem zadań i był też tekst jak je po kolei rozwiązywać, jeśli gramy daną rasą. Ktoś coś takiego kojarzy?

Permalink

Nie, to nie o to mi chodziło. Tamta solucja była na pewno w pdf.
No oczywiście, że bez solucji i na spontanie jest lepiej ;) Tyle, że jak pierwszy raz przechodziłem ósemkę, to byłem jeszcze nastoletnim szczylem i nie do końca wszystko ogarniałem. Solucja bardzo mi pomogła nie pogubić się w tym wszystkim i chociażby łatwiej mi było poruszać się po miastach niż za każdym razem błądzić na oślep i szukać po kolei, w której chatce co było do zrobienia i gdzie dawali jakie nagrody ;)
A mod utrudniający walkę na pewno przetestuję, bo te były za proste (za wyjątkiem krainy ognia, tej nigdy nie ogarnąłem i zawsze używałem mistform + levitate, żeby niepostrzeżenie przejść ten wymiar).