Imperium

Behemoth`s Lair

Zapisane gry w HIII zota Edycja

Permalink

Hejka,
gdzie znajdę zapisane stany gry w HIII Złota Edycja (wersja dwupłytowa)?
Chciałbym spróbować przenieść zapisane stany kampanii, które już ukończyłem, do wersji HD hirołsów (o ile w ogóle to możliwe) i nie mogę zlokalizować tych plików użytkownika...

pozdrawiam
Thalgonis

Permalink

Piszę z pamięci:
Zapisane stany gry mają rozszerzenie .gm1 (pojedynczy scenariusz) i .cgm (kampanie) i znajdują się w głównym katalogu gry w folderze Games.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 12.04.2018, Ostatnio modyfikował: Avatar

Permalink

Dziękuję, ale... Coś mam chyba namącone...
W "normalnej" wersji H3 (czyli tej "złotej, dwupłytowej") przeszedłem sobie kilka pierwszych map z kampanii. Teraz zanabyłem wersję H3 HD (poprzez Steam) i chciałbym te zaliczone mapy przenieść do H3 HD. Obie wersje mam na komputerze i obie się normalnie uruchamiają.
Jedyny plik jaki mam w katalogu, który podałeś, to ściągnięty od Was plik odblokowujący wszystkie kampanie "Campaign completed.cgm" (<https://www.dropbox.com/s/llrk820qpzptxct/zrzut%201.PNG?dl=0.)
Zrobiłem więc doświadczenie: odpaliłem w H3 Złota edycja pierwszą lepszą kampanię, zaliczyłem jeden dzień i zapisałem stan z nazwą "chwila.cgm". Zamknąłem grę. Po czym zacząłem szukać na dysku (Wyszukaj w systemie) pliku "chwila.cgm" i... nie ma takiego pliku...
W takim razie odpaliłem H3 HD i zrobiłem to samo co powyżej - tym razem plik "chwila.cgm" znalazł się w katalogu z grą (<https://www.dropbox.com/s/m8mtf3s6vtt2tse/zrzut%202.PNG?dl=0>)

Więc gdzie właściwie nagrywają się rzeczy ze "zwykłych" H3?

Permalink

Tworzą się tak gdzie podałem. Zgaduję że w przypadku zainstalowania obydwu wersji (zwykłej i hd) tworzą się sprzeczne śmieci w windowsowskim rejestrze, że gra głupieje gdzie i co ma zapisywać. Zalecam czyszczenie rejestrów.