Imperium

Behemoth`s Lair

Pytania o Heroes 4

Permalink

Okazje cenowe popieram. To jest co innego. Tu oszczędzamy ludziom kasy. To były moje propozycje równowagi - jeśli nie pozwalamy na darmowe to również na drogie linki. Ja nie będe linkował. Znam regulamin forów.
Kwestię spolszczeń wyjaśniłeś. Trzeba o nie dbać. W H4 jest to plik updates na teksty. Inne są gdzie indziej.
W żadnym razie nie chcę tu kontynuować dyskusji nie na temat. Dzięki za reakcję. Była potrzebna.

Permalink

To skoro ustaliliście że spolszczenie jest legalne, a nie ma go w internecie to czy mógłby ktoś skopiować swoje polski pliki i mi je podesłać na maila? Jeśli tak to podaję maila "goofno_3@wp.pl" jeśli nie proszę o usunięcie postu.

Permalink

Tu masz moją największą istniejącą modyfikację Heroes IV:
http://imperium.heroes.net.pl/temat/4126
Jest dużo lepsza niż gra wydana przez twórców. 100% po polsku. Oczywiście to nie jest wersja podstawowa.
A w spolszczeniu trzeba naprawić błędy. I zrobić plik do pobrania.

Permalink

Miałem trochę problemów z ogarnięciem tego wszystkiego bo nie znam się kompletnie na programowaniu itp...itd... Ale w końcu jakoś sobie poradziłem i wszystko śmiga. Wielkie wielkie dzięki

Permalink

Dziś na stronie głównej Jaskini wyskoczyła mi ciekawostka informująca o tym, że jednym z testerów Heroes IV był... Michael Jackson.

Sprawdziłem listę autorów w grze, i jego nazwisko rzeczywiście się tam pojawia. Zastanawia mnie tylko, skąd wiadomo, że to właśnie ten Michael Jackson? I jak w ogóle doszło do tego, że testował H4?


Permalink

Nie sądzę, aby to był prawdziwy MJ :D Po prostu zbieżność nazwisk. Myślisz, że jesteś jedynym morglinem w galaktyce?


Permalink

Jeśli tak, to ciekawostka taka... no trochę słaba. :P

Zresztą proponowałbym ją rozbudować, tak żeby nie budziła żadnych wątpliwości.


Permalink

Hejka, chciałem się spytać jak wygląda sprawa z przyrostem jednostek. Otóż na waszej stronie zauważyłem, iż niektóre jednostki mają przyrost z przecinkiem, np. modliszka z Portalu stworzeń ma przyrost 1,1 tygodniowo. Szlachectwo też zwiększa przyrost stworzeń i np, czarny smok (przy arcymistrzowskim poziomie) miałby przyrost 1,5 tygodniowo. I pytanie jak to się przykłada na grę. Czy po 14 turach miałbym wtedy 3 czarne smoki? Czy może gra nie uwzględnia przecinków i zaokrągla przyrost w dół lub w górę?

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 7. kwietnia, Ostatnio modyfikował: StormDragon

Permalink

Jak to dokładnie wygląda, to Ci nie napiszę. Jednak z tymi przecinkami chodzi o to, że w H4 zmieniono przyrost jednostek. Wcześniej przyrosty były co tydzień, 7 dnia tygodnia. Teraz masz przyrosty codziennie. Zresztą, jak napisano na stronie Jaskini:

Jaskinia

Przyrost w H4 jest obliczany codziennie, a nie cotygodniowo jak we wszystkich innych częściach serii. W wypadku przyrostu należy zauważyć, że jego charakter jest kumulacyjny. Jeśli mamy do dyspozycji 25 jednostek tygodniowo oznacza to, że gra podzieli przyrost przez 7, a później reszta będzie dodawana gdy przekroczy 1. Analogicznie jest w wypadku przyrostu zwiększonego przez Szlachectwo - ułamek będzie sukcesywnie powiększany aż do osiągnięcia jedności.

Permalink

Owszem, dochodzi do kumulacji i zwiększenia przyrostu. 1,1 przyrostu modliszek oznacza 1 modliszkę tygodniowo i dodatkową co 10 tygodni.