Imperium

Behemoth`s Lair

HoMM IV - Problemy natury technicznej

Permalink

A ja bym spróbował zrobić obraz płyty i jeśli by się udało, to z niego zainstalowałbym H4 (miałem podobnie z H3, płytka też była strasznie styrana i gra się nie chciała zainstalować, ale ze zrobieniem obrazu nie miałem problemu).


Permalink

Witam , ja mam niestety nieco inny problem mam zainstalowane h4 na win 8 64bit kiedy gram w kampanie przy pewnej bitwie (jest ona losowa ) wiesza mi cala gre niestety nic nie moge zrobic tylko zrestartowac komputer . Czy mial ktos podobny problem ?

Permalink

Mam problem z mapą h4, mapa nazywa się Burza piaskowa A problem to: Pokonałem wszystkich przeciwników i zdobyłem wszystkie zamki i nie skończyłem mapy nie wiem dlaczego . Proszę pomóżcie PS Za każdym razem tak mam

Permalink

A jaki jest warunek zwycięstwa? Może trzeba odnaleźć Graala?


Permalink

Warunek zwycięstwa to: pokonaj Brona i Gromowłada a oni nie żyją.

Permalink

Istnieje możliwość, że twórca mapy nie zaimplementował skryptu kończącego. Dlatego mapa może być nie do ukończenia.


Permalink

Mapa jest nie do ukończenia na skutek błędu tłumaczy (?), wskutek którego zamiast z Gromowładem mamy do czynienia z Darkstormem. Aby błąd zlikwidować trzeba by w edytorze zmienić imię bohatera na prawidłowe.


Permalink

Na pocieszenie dodam, że też nie skończyłem tej mapy. Przynajmniej teraz znam powód.


Permalink

W HIV na mapach gdzie trzeba pokonać bohatera może być problem. Bo oni giną na neutralnych. Raz w kampanii powtarzałem mapę bo zginął... Najdziwniejsze zagranie. Zrobiłem tak, że pokonałem neutralnych i się wycofałem:-) Komputer ożywił bohatera i dopiero wtedy wróciłem go pokonać. Absurd:-) Tak trzeba robić gdy padnie. Musicie zostawić komputerowi w pobliżu miasto i czekać aż ożywi. Tego scenariusza też nie ukończyłem bo padł, a ja zdobyłem miasta.

Permalink

Mam problem z kampanią H4 (czwarta pozycja na pojedyńczej grze). Misje nr 3.Misja 5: Niezwykła zdrada.Otóż zabiłem wszystko,co żyło.Zdobyłem wszystkie miasta (sprawdziłem na stronie: gry online i napewno )Cel główny: Pokonanie Sir Landrewa.Misji nie ukończyłem! Dlaczego?

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 7.02.2016, Ostatnio modyfikował: Thebomba

Permalink

Pokonałeś Landrew'a? Bo jeśli ktoś inny go pokona (np. neutralna armia) to nie wygrasz mapy. Po jego pokonaniu powinien się wyświetlić tekst.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 7.02.2016, Ostatnio modyfikował: Taro

Permalink

Nie pokonałem Landrew'a.Jak podszedłem do miasta było chyba pięciu gostków i jednostki

Permalink

Sprawdzałem w edytorze map. Landrew jest oskryptowany i gdy jest pokonany w bitwie to:

1) Wyświetla się komunikat fabularny.
2) Gracz (przeciwnik) wygrywa.
3) Gracz (właściciel Landrew'a) przegrywa.

Dokładnie w takiej kolejności. Jeśli go nie pokonałeś, to pozostaje ci rozpocząć mapę od nowa. Albo od tego momentu, zanim zginął. Jeśli grasz na czempionie lub ekspercie z włączoną opcją ruchomych strażników to szansa na to, że zginie (bo stanie w pobliżu ruszających się stworów) jest duża.

Sprawdź czy na mapie nie ma jakiegoś nagrobka po pokonanym bohaterze. Sam Landrew ma portret Christiana i zaczyna jako generał 20 poziomu.

EDIT:
Poszukiwany przez ciebie bohater MUSI być w południowo zachodnim rogu mapy, bo nie może stamtąd wyjechać. Nikt też nie może do niego wjechać bez Reeda.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 7.02.2016, Ostatnio modyfikował: Taro

Permalink

Przypuszczalnie to samo co ja miałem. Pokonaj neutralnych i odjedź. Oni go zabiorą i ożywią i wtedy atakuj. Albo kod wpisać skoro już mapę zrobiłeś a nie masz zapisu. To nie będzie oszukiwanie. Trudno robić od początku to samo. Tak to jest. Nie przewidzieli co robić, gdy zginie na neutralnych bohater na którego pokonanie mamy misję.

Permalink

Taro

Pokonałeś Landrew'a?

Thebomba

Landrew'a.

Taro

3) Gracz (właściciel Landrew'a) przegrywa.

Landrewa


Permalink

Heroes 4 na Windows 10 jakoś średnio mi idzie. Niby wszystko w porządku, ale za każdym razem jak zmieniam turę, to wyskakuje mi informacja o błędzie autozapisu. Trochę to upierdliwe. Ktoś wie jak rozwiązać ten problem?


Permalink

Mam wersję CD homm IV complete (UK) na win10.
Niestety nigdzie nie mogę znaleźć żadnej pomocy, żeby gra mi odpaliła.
Czy jak kupię grę w wersji cyfrowej to pójdzie? Mimo tego, że nie ma wymienionego win10 w wymaganiach systemowych, ale to jedyna opcja jaka mi zostaa, żeby spróbować.

Permalink

Ja mam z kolei taki problem na Windows 7. Przy próbie odpalania gry pojawia się na chwilę kółeczko ładowania, ale nic więcej się nie dzieje. Dodam, że jakiś rok temu(gdy grałem ostatni raz) gra uruchamiała się bez problemu. Reinstal, a także ustawianie zgodności i innych dostępnych opcji nic nie daje. Jakieś pomysły?