Imperium

Behemoth`s Lair

Faza pucharowa [MP 2018]

Permalink

nadal333-sniki1111(win nadal333) 1/128 finału
1 arena(Inferno vs. Wrota- win nadal333)
2 arena(Wrota vs. Inferno- win nadal333)
Opis:
Zaproponowałem granie arenki BO5. Przeciwnik zgodził się, ale po łatwych zwycięstwach na obu mapach, stwierdził, że nie ma szans i poddał grę. Dzięki za grę i GG.

Permalink

machberet Vox1984, 1:0

Mapa: Jebus Cross XL.
machberet wygral bo: zebral lepsze arty, i mial silniejsza armie (zebral wiecej jednostek neutralnych).
bitwa byla bardzo jednostronna na jego korzysc.

Powodzenia dalej w turnieju.

Permalink

1/128
Machberet vs Vox1984 (1:0)

mapa: Jebus Cross XL 160% (Vox1984: Red, Stronghold, Dessa vs Machberet: Blue, Rampart, Kyrre)

Wygrana: Machberet

Potwierdzam powyższe.

Z wartych odnotowania szczegółów: to była najgorsza pustynia jaką na oczy widziałem (a widziałem w sumie mało, ale jednak). Malutka, żadnych utopii, jedynie garnek dość blisko, marna reszta w zakątkach pochowana 4 dni drogi. Biom przeciwnika bardzo trudny, bez puszek i mało picketów. U mnie biom stosunkowo dobry, miałem mocny start, ale źle wymierzona walka pozbawiła mnie większości armii, więc późno robiłem liczne ważkarnie. Na breaku 100+ cykrólów, drugi hydrzasty był daleko i zasłonięty po drodze niewygodnymi blockami, więc trochę zajeło. Pod koniec gry wlazłem przypadkiem pobocznym bohaterem z zostawionymi elfami w ważkarnię, ale to nie miało takiego znaczenia przy reszcie wojska.
Przeciwnik wyszedł akurat w momencie kiedy do niego wchodziłem, podjął walkę, ale różnica była zbyt duża. a dodatkowo miałem księge ziemi i prawie 500 many.

Bardzo dziękuje mu za grę.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 27.03.2018, Ostatnio modyfikował: glupabuttan

Permalink

Faza pucharowa
mapa: Jebus Cross
Eirael vs Meathor
red Twierdza(eirael) vs blue Cytadela(meathor)
Meathor wygrał

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 27.03.2018, Ostatnio modyfikował: Eirael

Permalink

1/128 MP
Major z bombasu vs Kaceg 1:0 dla Major z bombasu
Jebus cross XL,
Cove vs Conflux

Permalink

Gracze i wynik meczu: Bonyth 1:0 Arices
Wybrana mapa i miasta: Jebus Cross, Rampart (Kyrre) vs Dungeon (Gunnar)
Opcjonalnie krótki opis rozgrywki: dobry biom tyle że bez puszek, sporo golemiarni (21 gigantów w 122), ziemniak na 4-tym, artefakty +5 i +3 do wszystkich atrybutów na biomie. Przeciwnik miał arcydiabła z obozu i 2 czerwone smoki day 2, ale za bardzo się podpalił i się wywrócił na neutralach.

GG, a teraz czas na Jelenia

Permalink

Black Moses vs dominiase 1:0
Jebus XL
Przeciwnik odpuścił pustynię, co jak wiadomo nigdy nie kończy się dobrze.


Permalink

Adiq(Cytadela) vs Yonnas(Bastion)

Jebus Cross

Wygrał Adiq

Permalink

1/64
Jebus Cross

blue Yonnas(Bastion-Ivor) - red Adiq(Cytadela-Drakon)

Biom wydawal sie idealny (ksiega magii ziemi na biomie z bocznych zamkow loch i obok duel smokow i duzo dobrych artow) lecz Ivor nie chcial wbic ziemniaka wiec probowalem lepszymi paziami wbic niestety sie nie udawalo wkoncu Ivor na 12 lvl wbil tego ziemniaka przez co dopiero wyszedlem 124 podnoszac kajdany na pustyni zapomnialem ze bede mial na uzywanym ekwipunku a nie mialem odnowionej many i przeciwnik mnie dopadl przez moja nie uwage zostalem pokonany

Wygral:Adiq

Permalink

1/128

Czarlson vs Vinnere
arena

conflux vs cytadela

wygrana Czarlson 2:0

Permalink

Dejah (Inferno, Ignatus) vs inrzynier (Stronghold, Tyranaxus)

Jebus Cross XL

wygrana Dejah

minimalna konsa pod zamkiem na początku gry <3

Permalink

1/128 finalu
XUL vs Kirye112 --> Wygrał: XUL
Jebus Cross
Rampart (XUL) vs Fortress(Kirye112)

Permalink

1/128
Jebus Cross
blue ObfiteSkrzepy (Cytadela-Drakon) - red Inomagic (Inferno-Calh->Ignatius)
Wygrał: Inomagic

Długa, chyba ponad miesięczna potyczka. Większe doświadczenie przeciwnika sprawiło że musiałem dobrze przygotować się do pojedynku. Obejrzałem więc kilka jego gier. Plan był taki: złapać całą armią przeciwnika, który nie ma dużo many. Zaskoczenie było pełne, wychodząc ze strefy dopiero w 135, przejąłem od razu zamek przeciwnika z wieżą obserwacyjną i głównego bohatera na samych Sułtańskich Ifrytach. Niestety taktyka Ignatiusa pozwoliła mu uciec (nie miałem w tawernie bohatera z taktyką, ani zresztą pieniędzy na niego). Następnie poszukiwania książki ziemi. Nie znalazłem jej w 4 utopiach. Sytuacja się pogarszała, mimo podobnych statystyk, nie miałem szans w walce na magie za sprawą nowych właściwości Resistance (moje czary były o połowę słabsze), do tego przeciwnik posiadał już księgę ziemi. Postanowiłem użyć desperackiego podstępu, podwoiłem manę, założyłem kajdany, do tego ochłapy wojska, wjazd po raz drugi do zamku przeciwnika na pustyni i oczekiwanie że zaatakuje nieprzygotowany. Tak się stało, przez moment wydawało mi się że przywołując co turę żywioły ziemi przeciwnik nie je niszczyć. Niedużo brakowało i by się udało, później się dowiedziałem że skipnąłem jedną turę w której mogłem przywołać kolejne żywioły - mam nadzieję że to nie prawda bo smutno byłoby przegrać w ten sposób:)

Mimo wszystko zabawa była przednia. Satysfakcja też niemała, bo udało się napędzić stracha niezłemu graczowi, który był aktywnie wspierany radą przez najlepszych graczy w Polsce (właśnie oglądam film i czat z jego gry).

Już czekam na następne MP!

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 29.03.2018, Ostatnio modyfikował: ObfiteSkrzepy

Permalink

1/64
mounte (red, cove, Jeremy) vs Kryshaq (blue, rampart, Kyrre -> Dessa)

wygrana: mounte, fb w 124. Gre przesądziły breaki (mój 121 vs 123 przeciwnika), na pustyni zebralem troche wivek i czajnik, były też widoki na SoJ i tarcze +4 all ale Dessa wparował na pustynie i trzeba się było nim zająć.

Permalink

JuraBKS vs Sokolvip
Rampart vs Strongold
Arena Konwentowa
Zwycięstwo JuraBKS
Przeciwnik po 1 partii zrezygnował z rewanżu i przyznał awans.

P.s.
Bielan proszony o zgłoszenie się na 1/64

Permalink

1/128
Klejnot Nilu vs Papryk (2:0)

mapa: Arena Konwentowa 2.5 HotA

Walka nr. 1 - Papryk: Red, Loch/Malekith vs Klejnot Nilu: Blue, Necropolis/Galthran)
Wygrana: Klejnot Nilu

Walka nr. 2 - Klejnot Nilu: Red, Loch/Ajit vs Papryk: Blue, Necropolis/Moandor)

Dziękuję przeciwnikowi za grę, życzę powodzenia wszystkim pozostałym uczestnikom.

Permalink

Johny[PS] vs Cez
Zagralismy arenke I wygrana 2:0
Dziękuję pozdrawiam

Permalink

mqnabz7 vs DeamonCK 1/64
mapa: Balance 2.0
Necro Galthran vs twierdza Gretchin
Wygrał mqnabz7

Każdy wykonał po 1 restarcie 111

Początek właściwej gry nie wyglądał obiecująco - silny guard na pustynię (50-99 enchanters), choć pod samym zamkiem stajnia, a dalej market i dlatego postanowiłem to grać. Dodatkowo fajny pocz. artefakt (+3many/dzień). Postanowiłem pójść na około strefami. Dość długo się kręciłem po swoim biomie ale stwierdziłem, że warto wszystko pozbierać (skarbce, krypty, impy) - istotą było nazbierać jak najwięcej szkieletów. Na 3 lvl siadł ziemniak :). Od 116 wyruszyłem rozpędzony na kolejne strefy. W 117 zajęty tower. W następnym tyg. dosłałem sobie armię z zamków (6 black knightów, 12 alpów, liche i pełno szkieletów po przeróbce w szkieletorni) - choć zrobiłem błąd bo po drodze zaatakowałem 20 nag w naga banku dosyłającym wojo thantem (straciłem 3 rycerzy i 4 alpy <byłoby mniej ale w istotnej fazie nagi dostały morale>). Dało to jednak jakiś zastrzyk gotówki i po przekazaniu wojska ruszyłem dalej. Potem już było dość gładko i po drodze znalazłem parę fajnych artefaktów jak na tą mapę (tarcza +4, laleczka, maska -1 morale, naszyjnik +1 speed) oraz kolejną stajnię. Co ciekawe, żadnych konserw, golemiarni, ważkarni itp po drodze. W końcu po zdobyciu 5 zamku w 3 strefie postanowiłem zagrać trochę zachowawczo i zabiłem się mainem i wykupiłem w zamku głównym aby odnowić manę i ulepszyć szkielety, a wojsko zostsało przekazane łańcuszkiem przez resztę bohaterów. W 131 albo 132 ruszyłem już pełną parą na pustynię z mojego teleportu przy zamku. (miałem pathfinding). Guard przeciwnika cały czas stał (zielone smoki). Pokręciłem się trochę na pustyni (m.in. ważkarnia 6 wivern) i już miałem iść na superstrażaka, kiedy jakoś w 134 pojawił się przeciwnik koło teleportu w moim 5-tym mieście i zajął mi zamek. W 135 było fb, gdy zaatakowałem go w zamku. Moją główną siłą było 750 ul. szkieletów, które dzięki specjalizacji galthrana na 17 lvl miały +6/+6 staty. Na hita ściągnęły 6 aniołów przeciwnika. Przeciwnik nie wybudował cytadeli w tym zamku, także atak był udany.

Dzięki za grę.