Imperium

Behemoth`s Lair

Podział wojska - jedynki

Permalink

Mam taki kłopot ... czy w H I oraz H II jest możliwość podziału wojska u bohatera tak żeby mieć tzw. "jedynki" - pojedyncze jednostki do osłony strzelców, ściągania kontry, czy też np. podziału 3 smoków na trzy sloty w celu przebicia blokad jednostek strzelających?

Permalink

W jedynce nie ma takiej możliwości. W dwójce dzielisz armię przytrzymując shift w czasie przenoszenia jednostki z jednego slotu do drugiego.


Permalink

Dzięki bardzo za szybką odpowiedź :) A wiesz może czy można skądś pobrać polską wersję jedynki? Mam en.

Permalink

Można pobrać ze sklepowej półki. Nie popieramy tu piractwa.


Permalink

Nie chcę piracić. Sądziłem, że gra ze wzg. na wiek jest udostępniana do darmowego pobrania. Zresztą mam płytę z częściami I-III i wersją anglojęzyczną.

A może kojarzycie z jakiego powodu przy próbie zapisu stanu gry otrzymuję komunikat "Insufficient disk space"? Folder GAMES istnieje.

Permalink

Dostajesz to bo... masz mało miejsca na dysku?


Permalink

Mam miejsce na dysku. Chyba chodzi o to, że mountując folder z grą w dosbox podaję jako typ pliku cdrom (inaczej dostaję błędy) i zapewne gra broni się przed zapisem na cd-romie ...

Permalink

Tego ci nie powiem, mało bawiłem się dosboxem. Poza tym serio mógłbyś sobie załatwić gry na cd bądź obrazie płyty.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 19.12.2015, Ostatnio modyfikował: Taro

Permalink

W sumie na ten moment nawet już nie wiem jaką mam wersję. Miałem nadzieję, że to z promocji na gogu za 3,99$. Być może pomyliłem pliki. Mam też grę na płytach z gazet oraz (nie pamiętam już co za wersję extra klasyki) z częściami I-III. Jak będę w domu to sprawdzę, tylko co mi po płycie jak mam "beznapędowy" laptop i niedziałającą nagrywarkę w pc :p

Pamiętasz może, czy w I i II działała funkcja "wait" jak w h3? Ewentualnie jakim klawiszem?

Permalink

Nunquam

Pamiętasz może, czy w I i II działała funkcja "wait" jak w h3? Ewentualnie jakim klawiszem?

W H1 i H2 nie ma takiej opcji, choć była początkowo planowana.


Permalink

Jedynki nadal nie jestem w stanie uruchomić.
Co do dwójki - już znalazłem. W oryginale (h2) może i nie ma. Wrzuciłem mod, który dodaje "czekaj". Gra się ciekawiej ;) Mod powinien mieć jeszcze funkcję wyłączającą 100% użycie procesora w trakcie gry oraz funkcję poprawiającą rozgrywkę ...

Permalink

Nie wiedziałem, że jest taki mod. Skąd? Pokaż. Udowodnij.


Permalink

Co Ci mam udowadniać. Wyrosłem już z tego :p Łap linka: Link do strony z plikami
Może nie zlinczują mnie jako pirata :) Pierwsza paczka - homm2_alexspl -na stronie ma 4 pliki. Pliki "współpracują" tylko z wersją eng. i rosyjską. U mnie (h2 eng). działa tylko pierwszy - ten od "wait". Plik umieszczasz w katalogu z grą (h2). Funkcja oczywiście jest ukryta i działa jak w h3. Czekasz (W), pauzujesz całą turę (spacja). Cóż dodać ... gg ;)

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 22.12.2015, Ostatnio modyfikował: Nunquam

Permalink

Jeszcze pytanie. Znacie może jakiś program (mod) pod heroes 2 umożliwiający przynajmniej szybką wymianę jednostek oraz artefaktów pomiędzy bohaterami. Coś na kształt hdmoda?

Permalink

My nie wiedzieliśmy nawet, że jest mod dający komendę "czekaj". Jeśli na dzikich rosyjskich stronach nie ma czegoś takiego, to i tu nie będzie.


Permalink

A to nie jest przypadkiem kwestia pocięcia filmu i przyspieszania go? Przecież on nie jest płynny i widać skoki.

Permalink

W Dosboxie może musisz zainstalować. Komenda install. Może trzeba emulować cd?
mount d c:/programy/h1 -t cdrom
Popróbuj.
Mod na czekaj... Tak ci Rosji wymiatają. Mają mod który w jedynce daje siatkę na polu bitwy i pokazuje ile zdrowia zostało jednostce. Tzw. TE. Największa na Świecie strona o HI i HII:
http://handbookhmm.ru/
Tu szukajcie. Jeśli coś jest to tu.
Z drugiej strony... Czy komputer potrafi poczekać? Jeśli nie zaprogramowali tego komputerowi to niestety nic z tego. Jeśli tylko gracz będzie używał to niezbyt fajne. Coś jak wpisywanie kodów. Trzeba grać takimi opcjami jakie potrafi wykonać komputer.

Permalink

Witam :)

Widzę że niektórzy nie mogą znaleźć porządnie działającej polskiej wersji serii Heroes :)
Nie chcę robić reklamy, ale jestem szczęśliwym posiadaczem Heroes I-IV oraz V z dodatkami są do kupienia za grosze w wydaniu Ubisoft Exclusive, można kupić na allegro albo na muve.pl :)
Nie to żebym nigdy nie grał w Heroes hehe ale kompletuje klasyki i chciałem się z Wami podzielić gdzie można nabyć działające po polsku i co najważniejsze oryginalne części Heroes :)

Obecnie zacząłem grać w Heroes I (aż mi się łezka zakręciła :) ) i hula na windzie 7 :)

Pozdrawiam,