Imperium

Behemoth`s Lair

Problem z mapą o rozmiarze Olbrzymia (Mojego autorstwa)

Permalink

Witam

Stworzyłem mapę o rozmiarze olbrzymia. Gra była robiona w edytorze Dzikie hordy i w tej grze odpalana. Po kilku miesiącach gry (testów bo jeszcze nie ukończyłem mapy ostatecznie) gra się wywala, najczęściej dzieje się to siódmego dnia, po oddaniu dnia podczas ruchu komputera wywala na ostatnim graczu do pulpitu. Początkowo działo się to około miesiąca 5 wydaje mi się że zaczęło się to dziać po spotkaniu z oddziałem AI który po tym spotkaniu się poddał i siódmego dnia gra się wywaliła. Jak wczytałem grę do momentu przed spotkaniem i nie zaatakowałem Ai tydzień przeszedł normalnie. Ale po jakimś czasie znowu się zaczęło wywalać (po kilku tygodniach). Zainstalowałem patch 4gb i rozpocząłem grę od poczatku wszystko wyglądało lepiej nie wywalało ale po 8 miesiącach 7 dnia gra się wysypała i dzieje się tak za każdym razem tego samego dnia jak wczytam tydzień wcześniej i nie wykonam żadnego ruchu to i tak się wysypie w tym samym momencie.
Pomocy!!!! włożyłem duzo pracy w tą mape i możliwość że nie będzie jej można ukończyć nie daje mi spać po nocach :D
Ktoś coś wie jak to naprawić ??

Permalink

A jakie masz zadania ustawione w mapie?
Może, dzieje się tak w momencie, gdy jeden z przeciwników przegrywa i gra nie wie co z tą przegraną zrobić, w związku z czym crashuje.


Permalink

Mam pokonaj wszystkich. W momencie wysypywania nikt nie ginie wszyscy są jeszcze na planszy. Może to wina zbyt dużej ilości zamków budynków itd. Nie wiem.

Permalink

Hej!
Sorry, ale zupełnie wyleciał mi z głowy twój kłopot - ostatnio trochę zabiegany jestem.

Jeżeli problem się nie rozwiązał to:
Powiedz mi co to za patch 4gb zainstalowałeś?
Czy używałeś opcji 'sprawdź mapę'? - wiele z wyskakujących tam błędów można zignorować, jednak czasami pojawi się jakiś, który może uniemożliwić sprawną rozgrywkę.
Jeżeli wywala cię do pulpitu podczas tury komputera to coś musi być na rzeczy w czasie jego ruchu. Takie cały czas odnoszę wrażenie.
Podeślij mi też proszę kopię - sprawdzę u siebie(jak znajdę chwilę) :)


Permalink

Patch 4gb? Brzmi trochę, jakbyś miał system plików Fat32 i przekroczył maksymalny dopuszczalny rozmiar pojedynczego pliku :P

Pozdrawiam

MiB


Permalink

Hej.
Witam ponownie bardzo długo nie odpisywałem. Ponieważ byłem bardzo zajęty.. :) Odnośnie patcha 4gb wyczytałem gdzie na zagranicznym forum o tym że w windows 7 jak jest mapa o rozmiarze impossible to problem wysypywania się może poprawić właśnie ten patch, i rzeczywiście pomogło niestety po kolejnych miesiącach gry wywaliło gdy nie było patcha gra wywalała od razu. Patchuje się nim plik H5.exe i ponoć możliwe jest wtedy wykorzystywanie większej ilości pamięci podręcznej.... :) W tej mapie trochę nabudowałem tych rzeczy bardzo dużo budynków tekstur itd.

Dagon jutro wysle Ci mapkę do sprawdzenia dzisiaj jestem w pracy. Rzeczywiście są jakieś błędy jak sprawdzam mapę ale błędy te są takie same jak w mapkach innych które robiłem a te tak czy siak chodziły z tymi błędami.

Z mapką wyśle także patcha. Hej i może bardzo głupie pytanie jak mogę Ci wysłać załącznik bo widzę tylko gg i skype a przy wysyłaniu wiadomości nie ma załącznika :)?

Pozdrawiam

Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 3.11.2015, Ostatnio modyfikował: Wietrzyk