Imperium

Behemoth`s Lair

Pomoc z bugiem w M&M VII

Permalink

Witam. Zacząłem sobie niedawno pogrywać od nowa w M&M VII. Wszystko było pięknie, aż tu nagle włączam sobie dziś grę, a na środku ekranu stoi mi jakieś białe światło. Pomyślałem że to chwilowe, więc wczytałem, ale to nic nie dało. Potem próbowałem wychodzić z lokacji, też nic. Zacząłem grę od nowa, światło cały czas stoi. Odinstalowałem i zainstalowałem od nowa, dalej jest. Zauważyłem że to światełko jest widoczne kiedy się chodzi i kiedy zagląda do domków, w menu, ekwipunku i księdze czarów nie ma go. Pomoże mi ktoś pozbyć się tego #? Zasłania mi pół ekranu i ciężko jest z tym chodzić.

Permalink

To miło, że nie jesteś lamerem i nie piszesz tylko „ratunku! coś mi nie działa!”. :-)

Mimo to dobrze by było wiedzieć:
1. Jakie masz wydanie MM7: te przedpotopowe, premierowe wydania IM Group/Mirage, późniejsze wydanie CD Projektu, „Antologię” Cenegi czy może to z gog.com?
2. Na jakim jesteś sprzęcie i systemie? Od Visty wzwyż mogą być problemy.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 15.09.2016, Ostatnio modyfikował: Tarnoob

Permalink

Wydanie mam z CD Projektu, i gram na laptopie z Windows 8.1, prockiem 2 rdzeniowym intela i kartką graficzną nVidi. Podkreślam ponownie że przeszedłem koło połowy gry i nie miałem żadnych problemów.

Permalink

Szczerze mówiąc – nie mam pojęcia. Próbowałeś na innym kompie? Może to wina tego egzemplarza.

Są jeszcze tryby zgodności i emulatory.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 15.09.2016, Ostatnio modyfikował: Tarnoob

Permalink

O ile to możliwe, to zapodaj screenshota. Trudno mi sobie wyobrazić o jakie "światło" chodzi. W każdym razie spróbowałbym przełączenia między programowym trybem grafiki, a akcelerowanym (uruchamiając grę przez MM7Setup.exe i wybierając odpowiednią opcję).


Permalink

A tak wygląda moje światełko

http://pl.tinypic.com/r/2e4d75j/8

A i zauważyłem że dziś jest trochę mniejsze niż wczoraj.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 18.06.2014, Ostatnio modyfikował: Ratini

Permalink

OK, teraz do czegoś dochodzimy. To jest klatka animacji jednego z czarów, prawdopodobnie "pryzmatyczne światło" (z magii światła).

Skoro się wyświetla i nie chce przestać, to może to oznaczać, że nastąpił problem z plikami gry. Teoretycznie powinna pomóc reinstalacja gry, ale mówisz, że już tego próbowałeś. Spróbuj też zainstalować patch grayface'a, może to jakoś pomoże:
https://sites.google.com/site/sergroj/mm#TOC-GrayFace-MM7-Patch-v1.6.2

Spróbuj też zwyczajnie rzucić ten wspomniany czar i zobaczyć co się stanie (o ile dobrze pamiętam można go rzucić tylko w lokacjach).


Permalink

Problem rozwiązany, wystarczył ten patch. Dzięki wielkie :)
Choć dziwna sprawa z tym jest, bo wtedy kiedy pojawił mi się ten bug, nie miałem odblokowanej magi światła więc nie powinna się ta tekstura pokazać. Ale mniejsza z tym, ważne że naprawione. Jeszcze raz dziękuje.