Imperium

Behemoth`s Lair

[Heroes III] Horn of the Abyss

Permalink

Witajcie, mam pytanie: czy ktoś wie może jakie zdolności mają poszczególne jednostki?:)
Pytam szczególnie o poziom 1 i 6, o ile zdolności u innych da się zaobserwować w grze, to u nimf i jaszczurów jeszcze nie zauważyłem jak działają.


Permalink

Nimfy teleportują się i nic więcej. Niksy zmniejszają atak przeciwnika o 30% (analogicznie do behemotów), ulepszenie zaś o 60%.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 15.01.2012, Ostatnio modyfikował: Hobbicus

Permalink

Dla zainteresowanych: serwery DF2.ru mają wrócić do działania w ciągu dwóch dni. Strona co prawda nie będzie w pełni sprawna (z tego co widziałem jednym z problemów było wymazanie dużej części bazy danych), ale ma już nie padać.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 2.02.2012, Ostatnio modyfikował: Hobbicus

Permalink

Ekhem...

To i ja dorzucę swoje trzy grosze.
To, że ów dodatek ujrzał światło dzienne wiedziałem od już sporego czasu. Lecz mimo to zapomniałem się w niego zaopatrzyć. No cóż...
O HotA przypomniałem sobie dokładnie wczoraj. Przyjrzałem się głównej atrakcji, czyli Przystani. Miasto jest wykonane po mistrzowsku. Prezentuje się niesamowicie klimatycznie.
Ktoś kto nie zna gry miałby duże kłopoty z wytypowaniem nowego zamku. Wszystkie budowle doskonale się komponują. Muzyka jest jaka jest. Nie zachwyca, ale według mnie pasuje do tego intrygującego miasta.

Jednostki świetnie wykonane. Nie są to jakieś przekolorowane czy posklejane potwory z gry.
Mamy do dyspozycji dwóch strzelców. Piraci z trzeciego poziomu atakują na dystans dzięki pistoletowi. Ciekawostką jest fakt, że mają oni podwójne ulepszenie. Na piątym poziomie zaś dysponujemy czarodziejkami, które po oddaniu strzału rzucają dodatkowo czar Osłabienie bądź Morowe powietrze. Na ostatnim, siódmym poziomie spotkamy Węża morskiego. Jego ulepszona forma posiada 300 punktów życia. W Przystani napotkamy też jedną jednostkę latającą. Wyglądem zbliżona jest do roków tudzież wiwern. Po ulepszeniu otrzymujemy bardzo szybkiego stwora, który na dodatek atakuje podwójnie niczym krzyżowcy. Moim zdaniem wojsko jest dobrze zbalansowane, gra nim sprawia przyjemność.

Kolejnym aspektem godnym wzmianki jest nowa machina wojenna, tzn. Armata.
Kosztuje 5000 sztuk złota. Na moje oko, jest ona zdecydowanie silniejsza niż dobrze nam znana balista.
Dodatkowo warto wspomnieć o nowych ozdobach terenu, monolitach na wodzie czy utrzymanym w tradycyjnej konwencji obrazkowi układanki (puzzli).

Krótko podsumowując:
Jestem wielkim przeciwnikiem WoGa, do HotA podchodziłem więc nieco sceptycznie. Całe szczęście, że nie byłem zmuszony do instalacji wcześniej wspomnianego moda. Horn of the Abyss pozytywnie mnie zaskoczył. Nowy zamek to kawał dobrej roboty. Polecam każdemu kto szuka powiewu świeżości w świecie Heroes III.

A teraz szybkie podsumowanie nowej kampanii:
Dzisiaj postanowiłem ukończyć trzy misje, które dotąd zaoferowali nam twórcy.
Plansze były dość łatwe. Tu pojawia się pewien mankament gry. Nie mamy możliwości wybrania poziomu trudności. Mimo to kampania przypadła mi do gustu. Dobrze się przy niej bawiłem.

Póki co HotA oceniam w skali szkolnej na: 5

Pozdrawiam!

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 6.08.2012, Ostatnio modyfikował: Mateusz

Permalink

Wiadomo już coś na temat dalszych kampanii i patchy do tego moda?
Na stronie HoTy pisało, że mapy i kampanie zaczną się pojawiać tydzień po premierze, a mamy połowę lutego. Ciekawe czy zaczeli już tłumaczyć dodatek na angielski, chyba jeszcze nie..


Permalink

Wszystko prawdopodobnie zostanie wydane w następnej, tym razem już pełnej wersji dodatku. Czyli: trochę jeszcze poczekamy ("kilka miesięcy"), ale za to dostaniemy nową kampanię, więcej map, nowe artefakty, kompatybilność z Erą...

...no i rzecz jasna wersję angielską.

A tłumaczenie z tego co wiem jest na etapie pierwszej kampanii. Ale głowy za to nie dam.


Permalink

Moim jednym z marzeń jest przetlumaczenie HoTy na polski i dodanie systemu doświadczenia jednostek i bohaterow walczących :D


Permalink

Mógłby ktoś wstawić jakieś nowe newsy na temat tego dodatku? Czytanie przez translator ich oficjalnej strony i forum to nie to samo co czytanie zdań z orzeczeniem.


Permalink

Widzisz, mój drogi Ulandzie, gdyby "nowe newsy" rzeczywiście gdziekolwiek się pojawiły, tobyśmy prędzej czy później się o tym dowiedzieli, a co najważniejsze - ktoś by tutaj wszystkich poinformował.

Ale, jak zapewne się już teraz domyślasz, takowych "nowych newsów" nie ma.


Permalink

Wreszcie jakieś newsy:
Hota 2.0 pojawi sie najprawdopodobniej w połowie lipca, a najpoźniej na początku sierpnia.
(jeśli tylko nic poważnego [bugi itd.] nie stanie im na drodze.)

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 9.06.2012, Ostatnio modyfikował: Informator

Permalink

A skąd niby te plotki?

5 dni temu sam Docent Picolan napisał na DF2.ru, że nie może określić nawet czasu wyjścia wersji 1.1 - i nagle jest mowa o tym, że 2.0 wyjdzie niedługo? :P


Permalink

Mam nadzieje że tego sobie nie wymyśliłeś Informator?
Jak to jest prawda to bdz najlepszy prezent na wakacje od tego świata.


Permalink

Zniecierpliwiony już bardzo napisałem do grupy hota wiadomość maylową (adress chyba nie był bezpośrednio do nich, ale był zdaje się do pisania błędów/pomysłów czy jakoś tak.), w której opisałem jakim to jestem wielkim fanem z polski. Opisywałem pewne przygody z heroesem, wysłałem im moją skomplikowaną mapke do homm3 którą tworzyłem przez 3lata --> z przerwami oczywiście.(mam nadzieje, że popatrzył ktoś na te mapke przez chwile)
Na końcu dodałem, (nakłamałem by uzyskać odpowiedz że jestem chory na raka i nie dostało mi dużo życia i czy doczekam się hoty. Po kilku dniach dostałem odpowiedz (ale byłem podniecony :P) od Mugaisa? gdzie napisał mi że według jego kolegów najbliższa wersja hoty można się spodziewać najprawdopodobniej w połowie lipca, a najpoźniej na początku sierpnia. Prosił także abym nie publikował nigdzie tej wiadomości ani informacji i szczerze miał nadzieje, że podniósł mnie tą informacją na duchu. Troche mi głupio, że się Wam wygadałem ale musiałem się tą informacją z kimś podzielić, nie mam przyjaciela żadnego co gra w heroes 3.
-Czy Hota 1.1 czy Hota 2.0 to ja nie wiem w każdym razie odpisano mi "przyszła wersja będzie możliwie..."
-Historia może i kontrowersyjna, ale prawdziwa w najgorszym przypadku jakiś rusek zrobił sobie ze mnie jaja.
-Jak to wyjdzie wtedy jak napisałem to żądam przeprosin, przedewszystkim od Hobbita.
-Pisałem to w języku ruskim ze słownikiem, możliwie jak najlepiej.

Pozdrawiam: jutro rano Jadę do Niemczech do pracy jak wróce mam nadzieję, że będę już grał w hote 1.1 i Wam też tego serdecznie życzę !

Kordan

http://pliki.jaskiniabehemota.net/avatars/users/6484

Pomijając już aspekty etyczne tej sprawy, prosiłbym o poprawną pisownię.

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 11.06.2012, Ostatnio modyfikował: Informator

Permalink

Informator

Pozdrawiam: jutro rano wyjeżdzam do Niemczech do pracy jak wróce mam nadzieję, że będę już grał w hote 1.1 i Wam też tego serdecznie życzę !

To w końcu ma wyjść 1.1, czy 2.0, bo wyżej pisałeś, że 2.0, a teraz wychodzi co innego :/

Jak wykorzystają kod WoGa to dopiero będą jaja. I fajnie by było jakby ktoś się zabrał za zrobienie polskiego tłumaczenia.


Permalink

To po kolei: HotA Crew nie ma własnego adresu mailowego, toteż musiałeś pisać do konkretnej osoby. Tą osobą nie mogła być Mugais, o ile pisałeś w języku angielskim - ona tego języka nie zna. Jeśli jednak pisałeś po rosyjsku, to powinieneś się zorientować, że to jest KOBIETA, a nie facet (inna sprawa że nie jestem pewien, czy jej mail jest podawany publicznie).

Dodając do tego to, o czym pisał Agon, jakoś trudno mi uwierzyć w tę całą akcję. :P

I fajnie by było jakby ktoś się zabrał za zrobienie polskiego tłumaczenia.

Już dawno się za to zabrałem. Efekty znajdziecie w komnatach HotA Kwasowej Groty w postaci odpowiednich artykułów. Na faktyczne spolszczenie Hoty będzie trzeba poczekać prawdopodobnie po następnej wersji ze względów technicznych - najważniejsze teksty są zakodowane i tłumaczenie musi być zaimplementowane przez programistów.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 11.06.2012, Ostatnio modyfikował: Hobbicus

Permalink

Ok, double post, ale tamta edycja wymaga wyjaśnienia.

adress chyba nie był bezpośrednio do nich, ale był zdaje się do pisania błędów/pomysłów czy jakoś tak

NIE MA TAKIEGO ADRESU.

Po prostu - nie istnieje. HotA Crew nie przyjmuje żadnych wiadomości drogą mailową, a jedynie przez fora dyskusyjne - ze względu na to, że tak jest im łatwiej. Twoje słowa nie pokrywają się z oficjalną linią zespołu, Mugais zaś jest jedną z najważniejszych jego członkiń. To jest niewiarygodne.

Jak to wyjdzie wtedy jak napisałem to żądam przeprosin, przedewszystkim od Hobbita.

Za co? Obraziłem Cię w którymkolwiek poście? Nie, jedynie podważyłem prawdziwość twoich słów - sam bowiem jestem na bieżąco z informacjami z oficjalnego forum dodatku i twoje słowa nie zgadzają się ze znanymi mi faktami. Nie masz dowodów na to, że taki list napisałeś ani że ktokolwiek Ci na niego odpowiedział, a więcej rzeczy przemawia przeciw niż za (patrz wyżej). Nie jesteś też autorytetem w żadnej dziedzinie.

Skoro więc pojawiłeś się znikąd i piszesz rzeczy wzbudzające ogromne wątpliwości, to dlaczego mamy Ci wierzyć?

EDIT: Ok, mea culpa - jakiś czas temu faktycznie powstał taki adres mailowy. Za to przepraszam. Jednocześnie jednak Docent Picolan napisał, iż wątpi w twoją wersję wydarzeń, gdyż w skrzynce odbiorczej znajduje się tylko jedna wiadomość.

Tym niemniej całkowitej pewności wobec wiarygodności twoich "newsów" mieć dalej nie mogę.

EDIT2: Skwitowanie całej akcji, jeśli kogokolwiek to jeszcze obchodzi ;P :

Mugais

Он лжет по двум пунктам.
1) Я такого не говорила
2) Mugais is Female

***

Z innej beczki, tj. z Heroes Community - według Maestro HotA jest "na wykończeniu" (cokolwiek to znaczy), ale jednocześnie informuje on, iż tworzenie wstawek filmowych (bez których dodatek nie wyjdzie) może długo potrwać.

I nie, Informatorze, to wcale nie musi potwierdzać twoich słów. :P


Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 12.06.2012, Ostatnio modyfikował: Hobbicus

Permalink

Skoro zespół Hota nie chciał by ta informacja wypływała do szerszego grona to wiadomo, że zaprzeczą (i nie ważne czy to prawda czy nie). Sam news na pewno daje trochę wiary, że dodatku się doczekamy. Ile w nim prawdy dowiemy się jak poczekamy. Oczywiście dowodów na to, że to nie jest blef nie ma. Na to, że autor kłamie też jednak nie widzę (przynajmniej nie wystarczających by zarzucać komuś kłamstwo). Czas pokaże.

Permalink

Obecna wersja Hoty jest trochę zabugowana na multiplayerze, więc raczej jakiekolwiek turnieje na chwilę obecną odpadają.