Imperium

Behemoth`s Lair

Panzer Corps

Permalink

Pamiętacie serię zaczynającą się od Panzer General? Klasyka wojennych turówek, i chociaż późniejsze wydania nie potrafiły otrzymać klimatu i miodności pierwszej odsłony (no może z wyjątkiem Allied Generala, Panzer Generala II i trochę Fantasy Generala) to mimo wszystko seria zapisała się na stałe w historii gier strategicznych.
Ku memu zdumieniu i zaskoczeniu niezawodna w reaktywowaniu zapomnianych turówek firma Matrix Games odświeżyła niedawno pierwszą grę w serii i wydala ją pod nazwą Panzer Corps. Zainstalowałem, odpaliłem i wsiąkłem. Nową odsłonę można obrazowo porównać do zmian, jakie wprowadził WOG w H3. Odświeżona grafika, masa nowych jednostek, trudniejsza rozgrywka, poprawione AI i przede wszystkim zachowany klimat i miodność Panzer Generala.
Oczywiście tak jak w oryginale gramy tylko stroną niemiecką. Zachowano wszystkie podstawowe zasady gry, także opanowuje się ją w 2 minuty i można zaczynać Blitzkrieg w Polsce. A potem - pola Francji, stepy ZSRR...
A Matrix Games należą się wielkie brawa. Niedawno odkurzyli zapomnianą grę Close Combat II - teraz operacja pod Arnhem skonstruowana jest według poprawionych zasad z piątej odsłony serii, bo trzeba przyznać, że zwłaszcza w dwójce trochę to kulało. Zresztą, zagrajcie sami :)