Imperium

Behemoth`s Lair

III Konqrs zajawkowy i nie tylko

Permalink

Przeszłość

Zaczynać należy od początku, pozwólcie, że zaczynając temat o III Konqrsie zacznę od historii zajawek. Zajawki urodziły się pewnego lutowego wieczoru, w roku 2009. Zaczęło się od tego, że po usprawnieniu Ogniska po naciśnięciu jednej i dwóch spacji wyświetlały się różne rodzaje cytów. Jednak po trzech nic się nie wyświetlało, po prostu, obok nicku nie pojawiał się tekst. Lubił to stosować osobliwie Irydus, co z kolei drażniło Tullusiona. Ówże poprosił był MiBa o ustanowienie w miejsce trzech spacji tekstu, brzmiącego „milczy…”. Jednak w owym czasie przy Ognisku zebrało sporo Osadników, więc dość szybko liczba tekstów zaczęła się zwiększać, początkowo przypadkiem (To MiB to dodał?) a potem celowo. Grono osób zebranych wówczas składało się, o ile mnie pamięć nie myli, z Mirabell, MiBa, Kordana, Tullusiona, Samuela i mojej skromnej osoby. Tak powstało 37 pierwszych zajawek. Jeszcze tego samego dnia padł pomysł by zrobić konkurs i wytypować w nim inne zajawki. Po okresie mniej więcej tygodnia, gdy ustalono ich ilość ruszył Konqrs Zajawkowy. Swe propozycje zgłosiło 12 osób, a zagłosowało 16 (+ głos kontrolny mój). W ten sposób wytypowano 38 zajawek otrzymując liczbę 75.
Minął rok. Zajawki zdążyły się znudzić, więc organizowany został II Konqrs Zajawkowy. Tym razem miano wytypować aż 63 zajawki, tym niemniej swe propozycje zgłosiło jedynie 8 osób, a zagłosowało 7 (+ głos kontrolny mój). Jeżeli udało się zwiększyć liczbę zajawek to tylko dzięki zwiększeniu liczby propozycji.

Teraźniejszość

Od czasu kolejnej modernizacji Ogniska doszło do pomieszania zajawek. Nie wiem ile ich jest, ale te, które są to przemieszanie zajawek pierwotnych, z tymi z II Konqrsu, plus kilka nowych. Niezbędny wydaje się III Konqrs co by te sprawy uporządkować, zwłaszcza, że sporo jest nowych osób, co gwarantowałoby powodzenie.

III Konqrs

Należy zadać sobie szereg pytań co do Konqrsu:
Kiedy?
Jak długo?
Ile zajawek wybrać finalnie?
Po ile propozycji?
Po ile nominacji?
Jakie zasady?

I co dalej?

Oprócz tego, należy zapytać się o to jak mają funkcjonować zajawki. Chodzi o to, że mamy kilka źródeł pochodzenia zajawek w Jaskini:
Matki – Zajawki z lutego, pierwotne (37)
Córki – I Konqrs (30 i 8)
Wnuczki – II Konqrs (63)
Prawnuczki – III Konqrs (?)

Czy mają być, po trzecim Konqrsie matki + prawnuczki, czy tylko prawnuczki, i inne konfiguracje. Czy Konqrsy mają być rok po roku, czy stosować umiejętny zajawkozmian? Istnieją też Zajawki okołoświąteczne, na Boże Narodzenie, czy to jakoś to rozszerzyć, na inne daty? (W wypadku bożonarodzeniowych też warto by zrobić konkursik, ale może tylko w łonie redakcji?)


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 31.05.2011, Ostatnio modyfikował: Tabris

Permalink

Moje propozycje są następujące:

• Kiedy?
Od 15.VIII. Tak, to nie przypadek, że zaczynałby się w ostatni dzień Konwentu. Po Konwencie bowiem w Jaskini i na Ognisku bywa sporo ciekawych osób, które rzadko można spotkać poza te dni. Gdyby one ogłosiły swoje propozycje, byłoby to niezwykle cenne.
• Jak długo?
Etapy są dwa – proponowanie i wybieranie. Na oba po dwa tygodnie, czyli miesiąc. Choć z mych doświadczeń wynika, że wybieranie można skrócić do tygodnia.
• Ile zajawek wybrać finalnie?
Zależałoby od formuły. Gdyby zastosować 37 matek, ku czemu się skłaniam, + wyniki III KZ mogłoby być 83 zajawek, by osiągnąć 120. Jeśli bez matek, to równe 100.
• Po ile propozycji?
Trudno powiedzieć, zależy od demografii Jaskini. Myślę, że 15 +5 dla Osadników, choć zwiększenie liczby o 5 może być przydatne. Dodatkowe opcje dla Osadników, to swoisty bonus, za posiadane tego tytułu.
• Po ile nominacji?
Może tyle ile propozycji, choć chyba bez faworyzowania Osadników.
• Jakie zasady?
Jak w http://imperium.heroes.net.pl/post/53917#p53917 II Konqrsie


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 31.05.2011, Ostatnio modyfikował: Tabris

Permalink

Cześć,

ja również nie pamiętam jakie zajawki obecnie są wyświetlane, tzn. nie potrafię ich podzielić na kolejne konkursy. Niemniej jednak myślę że pomysł odświeżenia dostępnych zajawek jest dobry. Informacja o konkursie powinna pojawić się przed konwentem - żeby ludzie mogli się nastawić na zapamiętywanie śmiesznych cytatów ;-)

Dasz radę to sam dalej pociągnąć?

Pozdrawiam


Permalink

Potraktuję to jako akceptację Konqrsu i terminu. Pozostaje kwestia ilości zajawek do wyłonienia, propozycji, głosów i kilka innych kwestii. Byłbym niezwykle szczęśliwy, gdyby członkowie Wysokiej swej Rady tudzież Redakcji się wypowiedzieli na te tematy.
Co do informowania wcześniej, jeśli jakimś cudem wyjdzie CI w połowie sierpnia to chętnie, jeśli nie, to zauważyłem, że po Konwencie krąży wiele dowcipnych tekstów, więc nie warto chyba zawracać bawiącym się w Byczynie tą kwestią głowy.