Imperium

Behemoth`s Lair

Roland Ironfist

Moim zdaniem najlepszy jest Castle ponieważ: Halabardnicy to najlepsza jednostka 1 poziomu,2 jednostki o dwóch atakach na turę i rewelacyjne archanioły. Jedyna wada to cena oddziałów.
Rzadko używam hipnozy. Uważam też, że ściana ognia jest całkiem nieprzydatna(w przeciwieństwie do ruchomych piasków lub pola minowego)
<[Adusia: Mi nigdy się nie udało żeby ktoś wpadł w te piaski. Co się wtedy dzieje??]> Przeciwnik nie może się ruszać przez 1 kolejkę.
Lubię Gelu(za specjalność), Solmyra-bardzo potężne zaklęcie początkowe, Yoga(ciekawa metamorfoza), a ponadto najlepsi moim zdaniem herosi, którzy specjalizują się w Logistyce lub Talencie Magicznym
Należy pamiętać,że po wpisaniu jakiegokolwiek kodu gracz traktowany jest przez grę jako oszust. Ponadto kody najczęściej psują całą przyjemność płynącą z gry.
Lubię Disciples II za niesamowity, mroczny klimat, zupełnie inny niż w Heroes system tworzenia armii.Nie przeszkadza mi też brak możliwości przemieszczania oddziałów na polu bitwy, nie ma nic lepszego jak zdobycie stolicy wroga.
Życie: Balista/Mnich/Anioł Chaos: Meduza/Zmora/Hydra(tańsza i o większym przyroście niż Czarny Smok) Natura: Elf/Gryf/Feniks Śmierć: Duch/Wampir/Kościany Smok Moc: Nomad/Cyklop/Behemot Ład: Golem/Dżin/Smoczy Golem
Najlepsze jednostki jak dla mnie: 1 poziom:Centaury 2 poziom:Krasnoludy 3 poziom:Elf 4 poziom:Ogry 5 poziom:Gorgony 6 poziom:Czarny Rycerz 7 poziom:Anioł Nie wliczam oddziałów z Woga